BÜLENT ERSOY'UN TANITIM GECCESİNDE NELER YAŞANDI?

Özel Haber

Dün akşam Günay Restaurant'ta Bülent Ersoy'un yeni albümü 'Aşktan Sabıkalı'nın tanıtım lansmanı gerçekleştirildi. Uzun bir ara veren ve yaklaşık 9 yıldır albüm çıkarmayan Bülent Ersoy bu sessizliğini nihayet bozdu.


Davet saat 20:00'da başladı. Ben gittiğimde sahnede ummalı bir çalışma vardı. Herkes dört bir koldan müthiş bir titizlikle çalışıyorlardı. Sahne mumlarla süslenmiş, sahnenin ortasında padişahların tahtını andıran bir koltuk vardı. Kendimi bir an için "Muhteşem Yüzyıl"ın setinde hissettim.

Saat 23:15'e geldiğinde ise Bülent Ersoy sahneye çıktı. Üzerinde üstü ceket, altı pantolon olan parlak ve göğüs dekolteli bir kostüm vardı. Tarkan'la düet yaptıkları şarkı "Bir Ben Bir Allah Biliyor"u seslendirdi önce ardından da Gülşen bestesi olan ve albüme ismini veren şarkı "Aşktan Sabıkalı"yı seslendirdi.Bu iki şarkıyı seslendirmesinin ardından bu iki şarkının hikayesini anlattı, Tarkan ve Gülşen için çok özel sözler sarfetti.

10 yıldır albüm yapmadığını ve albüm yapmanın büyük heyecanını şu an yaşadığını ifade eden Diva'nın yeni albümünün mutluluğu adeta gözlerinden okunuyordu.

Diva, Tarkan için "Küçük yaşına rağmen şöhreti çok iyi taşıyor, Kompleksiz, kaprissiz bir sanatçı. Kendi işi gibi itinayla çalıştı, emek verdi. Hiç bir samimiyetimiz yoktu, sesini verdi, bestesini verdi. Hiç maddi bir talebi olmadı, çok terbiyeli ve çok yüksek bir yerde. O bu büyük şöhreti hak etmiş. Ben huzurlarınızda kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum" dedi..

Bülent Ersoy, Tarkan düetini dinlemek için:

Video yüklenemedi...
Sonrasında ise Gülşen'den aldığı şarkının hikayesini anlattı. Menajeri aracılığıyla Gülşen'le bir balıkçıda buluşmuş ve yemek yemiş Diva. O gün Gülşen kendisi için bir şarkı yapacağını söylemiş ama aradan belli bir zaman geçmesine rağmen şarkı gelmemiş. Bunun üzerine Bülent Ersoy, Gülşen'i aramış "Çocuğum noldu bu şarkı" diye sormuş. Gülşen de bu konuşma üzerine haftasonuna şarkıyı yetiştirmiş ve getirmiş.

Bundan sonrasını Bülent Ersoy şöyle anlattı:

Bir eser yapmış dinlerken "bu beni anlatıyor" dedim. "Sizi yazdım. Sizin tavrınızı, felsefenizi, herşeyinizi gözümün önünden geçirdim ve bu eseri yaptım" dedi. Hakikaten öyle, çok beğendim. Dinlerken gözünden iki damla yaş geldi ve dedimki: Vasiyet ediyorum. Ölünce mezarımın başında bu eser çalınsın


Gülşen'le arasında geçen bir başka diyoluğu da şöyle anlattı Diva:

Şarkıyı okudum bitti. Albüm çıkacak ama Gülşen'le hiç para konuşulmadı. Şimdi herşey bitmiş çok fazla para isterse albümü çıkaramayız diye düşündüm. Gülşen'e dedim ki "çocuğum size galiba soramamışlar, ne kadar para vermek gerekiyor." Gülşen, "Estafurullah o bizim size hediyemiz, ben kimseden fazla bir şey istemem bir resim çektirelim mi" dedi. Sonrasında resim çektirdik. Sanırım o fotoğraf basında yer almış. Aranızda bir tek ben görmedim sanırım fotoğrafı.


Bu sohbetin ardından Gülşen'in şarkısını tekrar okuyan Diva, konuklarıyla tek tek görüştü ve sohbet etti ardından da iki şarkı daha söyleyerek sahneyi terk etti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: