Can Yaman: Yeliz'in gelmesiyle müthiş bir uyum oldu!

'Hangimiz Sevmedik' dizisinin setine yaptığım ziyareti ve başrol oyuncularından Yeliz Kuvancı ile yaptığımız sohbeti dün yayınlamıştık. Bugün ise Can Yaman'la yaptığımız röportaj sizlerle... Keyifli okumalar..

Özel Haber


Geçtiğimiz gün ‘Hangimiz Sevmedik’ dizisinde canlandırdığınız “Tarık” karakteri ile ‘En iyi Erkek Oyuncu’ ödülünü aldınız? Neler söylemek istersiniz?

Sağ olsunlar uygun görmüşler bizi. Dizimizde çok kaliteli oyuncular var, çok usta komedyenler var. Bence hepsi birbirinden değerli insanlar. Ödülü alırken de isimlerini zikrettim. Altan Erkekli, Cengiz Bozkurt, Gül Onat, Mehtap Bayri… Böyle usta isimlerin yanında benim oyunculuğum da yükseliyor. Aslında oyunculuğum iyiyse onların sayesinde oluyor. Güzel bir iş yapıyoruz, güzel bir ekip içerisindeyiz. Ödülü ekip sayesinde aldım diyebiliriz. Onlara borçluyum.

Böyle isimlerle çalışmak sizin için de müthiş bir deneyim oluyordur…

Evet aslında her biri hoca niteliğinde. Bugün bir oyunculuk dersi almaya kalksanız Altan Erkekli hoca zaten gidiyorsunuz onun sınıfından ders alıyorsunuz. Ben onlarla aynı sahneyi paylaşıyorum. Ve onların yüzde yüz oyunculuk performansının olduğu bir ortamda onlarla bir arada bulunuyorum. Belki hoca olarak o kadar yüksek bir performans göstermeyebilirler ama oyuncu olarak çektiği sahneye her zaman en iyisini veriyorlar. Ben de onlardan ister istemez müthiş şeyler öğreniyorum. Bu sebeple “bu dizi beni çok başka bir noktaya taşıdı” diyebilirim.

Bir önceki dizinizde de Osman Sınav’la çalışmıştınız. Bu konuda biraz şanslısınız sanırım..

Evet o dizide de çok değerli yönetmenlerle çalıştım. Mustafa Şevki Doğan, Raşit Çelikezer ve Osman Sınav tabii ki. Onun da bana kattığı çok şey oldu.

O dizinin kalkması biraz sürpriz oldu. Kimse beklemiyordu aslında..

Son bölümün reytingi 4.20 idi. Aslında bu şekilde reyting alan bir dizi kalkmıyor yayından. Açıkçası niye kalktığını ben de bilmiyorum. Sanırım yapımcı ve kanal arasında bizim bilmediğimiz bir konu oldu. 32. bölümde Osman Sınav geldi ve “bitiriyoruz” dedi. O dizinin çok fazla fanı vardı ve izleyenlere bir saygısızlık yapılmış gibi oldu. Çat diye dizi kaldırıldı. Biz oyuncular olarak 1-2 bölüm daha çekmek ve normal bir final yapmak istedik ama kabul edilmedi. O şekilde bitti. Hayırlısı böyleymiş. O dönem ‘Hangimiz Sevmedik’ten ısrarla beni istiyorlardı ama ben ‘İnadına Aşk’ devam ettiği için reddetmiştim. Ani bir gelişme ile bir anda “bitti” denilince ben de ‘Hangimiz Sevmedik’e başladım. Her işte hayır var diyelim.

Biz o dönem “İnadına Aşk bitti” diye haberini yaptık. Bize mail yağdı dizinin fanlarından “Bu dizi kalkmamalı tepkimizi dile getirin” diye..

Dizinin fanları belli bir yaş grubuydu. Özellikle çocukların çok fazla takip ettiği bir diziydi. O kadar fanatikleri olunca bir anda da habersiz kalkınca tepki aldı açıkçası. İyi de reyting alıyordu. Onun yerine giren dizi de o reytinglere ulaşamadı. Zaten çok da sürmedi o da yayından kalktı.


Senden önce Yeliz bu setteki huzurdan bahsetti hep…

Bizim setimiz huzurlu gerçekten. Oyuncular birbirinden tecrübeli isimler ve hepsi birbirinden esprili insanlar dolayısıyla çekimler çok eğlenceli geçiyor. Yönetmenimiz de çok iyi ve çok hızlı çekiyor. Bizim oyuncularımızın bir çocuğunun tiyatrosu var ve hepsinin de bir aile hayatı var ve herkesin özel hayatına vakit ayırabildiği bir setteyiz. Yönetmenimiz de çok iyi olunca aksamalar da olmuyor. Gerçekten oldukça huzurlu bir setimiz var. Ben çok memnunum keşke bu set hiç bitmese.

Aslında “bitecek” diye dedikodular çıkmıştı…

Sürekli bu tarz söylentiler çıkar. İnadına Aşk’ta da çıkıyordu. Yapacak bir şey yok..

Size yansıyan bir şey yok öyleyse..

Hayır yok. Bize 40. Bölüme kadar çekeceğimiz söylenmişti. Sonrasında Ramazan geliyor. Bence Ramazan’da da ekstra bölümler olmalı. Tam ona uygun bir dizimiz var. Gerçi belli olmuyor bu tarz şeyler bu konulara yapımcımız ve kanal karar verir.

Geçtiğimiz hafta dizi süreleri ile ilgili senaristlerin bir isyanı oldu. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Yıllardır bu konuda aslında herkesin bir isyanı var. Bu benim üzerine yorum yapabileceğim bir konu değil. Parasal bir konu, reklamlarla ilgili bir konu. İnşallah düzene girer.

‘Hangimiz Sevmedik’ başlamadan önce yaptığınız bir röportajı okumuştum. Orada çok uzun saatler çalışmaktan şikayet etmiştiniz siz de o yüzden özellikle sordum bu soruyu..

Osman Hoca’nın seti 18-20 saati buluyordu. Ben hiç uyumadan 28 saati gördüm. O dönemde 10 kilo verdim. Her gören “çok çöktü bu çocuk” diyordu. Sürekli settesiniz, uyku bile 3-4 saat uyuyorsunuz, hiçbir şey yapamıyorsunuz. Sadece setten eve, evden sete durumu var. Hiçbir yere çıkamıyordum. O dönem biraz öyle bir durum olmuştu. Ama bu set öyle değil. En geç 12’de bitiyor. Bir de tabi kadroda çok oyuncu var ve hepsine eşit yazılıyor sahneler. Belirgin bir başrol yok burada. Herkesin bir hikayesi var. Dolayısıyla rahat ediyoruz.

Peki şu an özel hayatınızda neler yapıyorsunuz?
Bir yandan avukatlığa devam ediyorum. Kartal’da bir ofisimiz vardı şimdi bir ofis de Bebek’e açtık. 3 ortağım var. Onun heyecanı var bu aralar.

Siz biraz patron gibi misiniz? Duruşmalara çıkmıyorsunuz sanırım.

Yok duruşmalara çıkmıyorum. Yasak zaten oyuncu olduğum için. Zaten saçma da olur. Bir kere adliyeye gitmiştim fotoğraf ve selfie çekmekten iş yapamaz hale geldim. İki tane ortağım var. Benim adıma onlar yürütüyor işleri ama sürekli istişare halindeyiz. Açıkçası başka da bir şey yapmıyorum.

Spor?
Spor da yapamıyorum bu ara dizi temposundan. Her ne kadar rahat çalışsak da yine bir yorgunluk oluyor.

Sosyal medyayla aranız nasıl?

Ben ünlü olmasaydım açıkçası sosyal medya kullanmazdım. Ama şu an mecburen kullanmak zorundayız. Orada en azından yaptığınız işin paylaşımını yapabiliyorsunuz ya da bazı bilgilendirmeler de bulunabiliyorsunuz..

Kitabım çıktı bu arada. Lacivert isminde bir kitap. Tuğba Hanım yazdı. Kitabın kapağında ben yer aldım. Aslında İnternette yayınlanmış ve 2 milyona yakın kişi tarafından okunmuş bir hikaye. Böyle olunca kitap haline getirildi. Yazan beni düşünerek yazmış. Kitapta yer alan karakteri benimle özdeşleştirerek şekillendirmiş. Efasus Yayınları bunu satın aldı. Eğer kitabın satışı iyi olursa aynı ‘Kötü Çocuk’ta olduğu gibi filmi düşünülüyor. İnşallah olursa Türkiye’de bir ilk olacak. Kitabın imza günlerine de katılmaya çalışıyorum. Onun da heyecanı var.


Geçtimiz hafta “Kürkünü çıkar, vicdanını giy” defilesinde de boy gösterdiniz?

“Kürke hayır” demek amaçlı suni kürklerin giyildiği bir defileydi. 20 ünlü isim ve 40 adet model vardı. Bütün ailem geldi, ortaklarım, arkadaşlarım geldi. Benim için anlamlı ve güzel bir iş oldu.

Bu arada ‘Hangimiz Sevmedik’ ekibi tepeden tırnağa gerçekten çok yardımsever. Bana da burada oldukça yardımcı olundu.

Evet setimiz hep böyle. Şimdi havalarda ısınmaya başladı daha da keyifli olacak. İnşallah önümüzdeki sezonda devam eder. Hakikaten Yeliz’in de dediği gibi özellikle Yeliz’in de gelmesiyle müthiş bir uyum oldu. Ekipte müthiş bir huzur var. Zor bir günde yayınlanıyoruz. Pazartesi günü iyi reytingler alan diziler var. Şimdi 2 dizi daha girdi.

Söz ve İsimsizler dizisi girdi.

Söz var, İsimsizler var, İçerde, Kırgın Çiçekler, Survivor… Var oğlu var. Ona rağmen ‘Hangimiz Sevmedik’ bence reytinglerde iyi mücadele veriyor. Başka bir gün olsa çok daha fazla reyting alacağını düşünüyorum. Hep “sizin diziniz Cumartesi, Pazar günlerine daha uygun” diye söyleniyor. Ben de aynı görüşteyim ama Pazartesi başladı öyle de gidiyor.

Ama sabit bir izleyicisi var. Reytingler hiç belli bir izleyicinin altına da düşmüyor.
Evet kemikleşmiş bir izleyicisi var. Çok da kötü değiliz bence Pazartesi günleri.

Bunlarda ilginizi çekebilir: