Dizilerde klip modası!

Malum dizi süreleri. Hani şu içinde olan herkesin şikayet ettiği ama kimsenin bir çözüm düşünmediği dizi süreleri. Bir film süresi kadar olan dizilerde senaryo çabuk tüketilmesin diye oyuncular yıllardır birbirleriyle uzun uzadıya bakışıyor, uzun uzun yollarda hiç konuşmadan yürüyor, ilginç ilginç tepkiler veriyor. Bunlara alıştık artık, şikayet etmiyor, yadırgamıyoruz. Ama olay giderek farklı bir hal aldı. Şimdi de dizilerde klip modası başladı. Neredeyse her dizi bunu yapıyor. Tamam ara ara yapılınca fena da olmuyor açıkçası ama sizce de fazla abartılmadı mı?

Özel Haber

Her şeyi internetten izleyen ben dün akşam uzun bir aradan sonra TV karşısına oturdum. Fenerbahçe-Karşıyaka maçını izledikten sonra kanallar arası zap yaptım. Yetenek Sizsiniz, Asla Vazgeçmem, Karagül ne varsa dolandım. En son Medcezir'de karar kıldım. Fakat Medcezir'i mi izliyorum, müzik mi dinliyorum anlamadım.

Medcezir'de Ağva'ya giden ekip giderken arabada Sezen Aksu şarkısına bir klip çekmişti. Ağva'da Mert güne Kenan Doğulu'nun bir şarkısıyla başladı. Ona güzel bir klip çevirdi. Daha sonra Yaman, Mira'ya yazdığı şarkıyı seslendirdi. Giderken klip çekilip dönerken çekilmese olmazdı. Ağva dönüşü ekip arabada yine müziği son ses açtı. Bu ne abi! Ara sıra tamam eyvallah da biraz abartılmadı mı? Dizi mi izleyeceğiz şarkı mı dinleyeceğiz anlamadım gitti! Medcezir bu performansıyla çok rahat müzik kanallarında gösterilebilir ya da bu bölümler "Size klip çektik" diyerek sanatçılara satılabilir benden söylemesi!

Konuyu Medcezir üzerinden anlattım ama neredeyse her dizi yapıyor bunu. Tek Medcezir yapıyormuş gibi göstermeyelim, aşağı yukarı her dizide bir klip izliyoruz. İtiraf edeyim bazıları güzel de oluyor ama abartılınca da insanı sıkıyor. Yani yapılmasın demiyorum tamam hobi olarak yine yapılsın ama ne olur biraz daha az yapılsın..

Bunlarda ilginizi çekebilir: