"Ekranların yeni yakışıklısı" deniyor ama....

Çarşamba akşamları Kanal D'de yayınlanan 'Kalbim Ege'de Kaldı' dizisi AB kategorisinde zirveye oturdu. Dizinin başrol oyuncusu Alper Saldıran da sosyal medyanın çok konuşulan isimleri arasına girdi. Hal böyle olunca Alper Saldıran'la ilgili haberler de çoğalmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir habere şu başlık atılmıştı; "Ekranların yeni yakışıklısı."

Özel Haber

"Beni Böyle Sev" dizisi yayınlanırken set ziyaretinde bulunmuş ve Alper Saldıran'la röportaj yapmıştım. Ardından da onun daveti üzerine tiyatro oyununu (Çehov Makinası) seyretmeye gitmiştim. Alper Saldıran'ı o zamanlardan tanıyorum. Çok efendi, herkese karşı saygılı, işini seven ve doğru yapmaya çalışan biri olduğunu biliyorum. Fakat kendisini tanıtma konusunda sanırım biraz eksik kaldı ya da biz onu yeteri kadar tanıtamadık.


"Ekranların yeni yakışıklısı" diye manşet atılan Alper Saldıran ilk kez 5 yaşında sahneye çıkmış ve 2003 yılından beri de televizyonda olan bir isim. Yani 'yeni yakışıklı'mız aslında 12 yıldır ekranda.

O sebeple Alper Saldıran'la ilgili bilgileri daha önce hazırlanmış bir haberden alıntı yaparak sizinle yeniden paylaşmak istiyorum.

**

1984 doğumlu olan Alper Saldıran ilk olarak 5 yaşında anaokulunda piyeslerle sahneye çıktı. Ardından da folklora yöneldi. Özellikle de Kafkas dansları konusunda ustalığını küçük yaşta gözler önüne serdi. Elbette bu arada tiyatro aşkı hiç bitmedi. Ortaokul yıllarında müzik de girdi hayatına. Okulun ikinci sınıfında aldığı elektro gitarı sayesinde müzikle de haşır neşir oldu.

Lise yıllarında ise turizm eğitimi aldı. Ardından Marmara Üniversitesi Turizm bölümüne girdi. Ama hem yeteneği hem de görüntüsüyle ajansların ilgisini çekti ve reklam filmi teklifleri aldı. Zaten içinde yatan oyunculuk aşkı onu kameralar karşısına geçirdi bu dönemde.

Turizm eğitimi görürken ikinci yılda oyunculuğu meslek olarak seçmeye karar verdi. Üniversite yıllarında Turgut Özakman'ın Fehim Paşa Konağı adlı oyununda rol aldı. Katıldıkları üniversiteler arası bir yarışmada en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Bunun ardından Bir Dilim Aşk adlı TV dizisi geldi. Bu yapımda Burak karakterini canlandırdı. Bir yandan da reklam filmlerinde oynamaya devam etti. Tüm bu sebeplerle Marmara Üniversitesi'ndeki turizm eğitimini yarıda bırakıp Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümüne geçti. Okul yıllarında Kara İnci ve Derman gibi dizilerde rol aldı. Bunları adını iyice duyurduğu Melekler Korusun dizisi izledi. Bu arada tiyatro sahnesinin tozunu yutmaya da devam etti Saldıran.

Okulu bitirdikten sonra Yerden Yüksek adlı dizide rol aldı. Bu dizide çizdiği Feyyaz kompozisyonuyla hafızalarda yer etti.

Bunu ilk sinema deneyimi olan Anadolu Kartalları izledi. Bu arada tiyatro oyunlarında sahneye çıkmaya da devam etti.

Alper Saldıran, Beni Böyle Sev dizisi için de kamera karşısına geçti. Bu dizideki aşk hikayesi de oyunculuğu da rol arkadaşı Zeynep Çamcı ile kimyası da tutunca dizi birkaç sezon ekranda kaldı.

Kariyerinde tüm bunlar olup biterken Yeditepe Üniversitesi'ndeki öğrencilik yıllarında hayatının aşkıyla karşılaştı Alper Saldıran. Aynı bölümde okuyan Pınar Tuncegil ile 2013 yılında dünyaevine girdi. Alper Saldıran gibi oyuncu olan Tuncegil, son olarak Medcezir dizisinde Ayşe karakterini canlandırmıştı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: