Engin Akyürek nasıl polis oldu?

Bundan 1 sene kadar önce "Engin Akyürek de polis olsun" başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Yazımın sonunu da şu cümle ile bitirmiştim; " İster misiniz Engin Akyürek de polis kıyafetlerini üzerine çekip yeni dizisinde bir komiser olarak karşımıza çıksın."

Özel Haber

Bu yazıdan 1 sene sonra Engin Akyürek, "Kara Para Aşk" dizisiyle ekranlara döndü. Üstelik polis olarak ve daha ilk bölümde komiser kıyafetleriyle karşımızdaydı. Ben yazıyı yazdığım zaman zarfında Engin Akyürek'in adı "Cevdet Bey ve Oğulları" isimli diziyle anılıyordu ve bahsi geçen dizide polis olması imkansızdı. Peki herkes Engin Akyürek'in "Cevdet Bey ve Oğulları" dizisinde rol alacağını ve başka bir karakteri canlandıracağını yazıp çizerken ben polis rolüyle ekranlara döneceğini ve komiser olacağını nereden bilmiştim?


Aslına bakarsanız bu soruya benim de vereceğim bir cevabım yok. Çünkü o zaman o yazıyı esprili bir dille yazmış, gerçekleşen ilginç tesadüfleri kaleme almıştım. "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinde Fatmagül'ün tecavüzcüleri canlandıran oyunculardan Buğra Gülsoy diziyi yarım bırakmış, sezon arasında "Kuzey Güney"e transfer olmuştu. Onun dışında kalan bütün oyuncular "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinde devam etmiş ve dizi bittikten sonra da yeni dizilerinde ne tasadüftür ki hepsi de komiser olmuştu. Engin Öztürk "Behzat Ç"de, Kaan Taşaner "Kuzey Güney"de, Fırat Çelik ise "20 Dakika"da bir komiseri canlandırmıştı. Ve ben de bu durumu kaleme almış. "Bunların hepsi komiser oldu. Engin Akyürek'in adı "Cevdet Bey ve Oğulları" ile anılıyor ama o da Fatmagül'üm bu kehanetine kurban gidebilir, "Cevdet Bey ve Oğulları" dizisinden vazgeçip karşımıza komiser rolüyle gelebilir" demiştim. Ve dediğim oldu. Engin Akyürek, "Cevdet Bey ve Oğulları"yla değil komiser rolüyle ekranlarımıza geldi. Ve böylelikle "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinde finali gören bu 4 oyuncu aynı kaderi paylamış oldu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: