Filmin adına "Bana Masal Anlatma" demişler ama...

Leyla İle Mecnun dizisini ilk izlemeye başladığımda diyaloglar o kadar güzel ve komikti ki oyunculardan bile önce aklıma gelen ilk soru "Senaristi kim acaba bu dizinin?" olmuştu. İşte Burak Aksak'ı da bu şekilde tanıdım. Ve önce Leyla İle Mecnun'un daha sonra da yine Burak Aksak'ın senaryosunu yazdığı Ben De Özledim dizisinin tüm bölümlerini kaçırmadan izledim.

Özel Haber

Geçtiğimiz hafta Burak Aksak'ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı Bana Masal Anlatma filmi vizyona girdi. Allah biliyor ya galasına katılmayı çok istemiştim. Fakat yeni ameliyat olduğum için sağlık sebeplerinden dolayı galayı kaçırdım. Ama galayla ilgili tüm haberleri internetten takip ettim. İzlediğim bir videoda sinema salonundan çıkan Yılmaz Erdoğan filme ilgili "Olağanüstüydü, olağanüstüydü. Bence 10 üzerinden 10. En küçük not kıracak hiç bir şey görmedim, olağanüstüydü. Temposu, oyunculukları, rejisi, espri düzeyi falan olağanüstüydü." deyince küçükten bir kıllandım. Çünkü sinemada artık üstat mertebesinde olan Yılmaz Erdoğan'ın herhangi bir film için üst üste bir kaç kez "olağanüstü" dediğini hiç duymamıştım. Ben filmin güzel olacağını tahmin ediyordum ama olağanüstü bir durumla karşılaşmayı açıkçası beklemiyordum. Filmin yapımcısı BKM olduğu için Yılmaz Erdoğan'ın durumu biraz abarttığını düşündüm.

Hasta yatağımdan kalkar kalmaz da bu düşüncelerle soluğu sinemada aldım. Levent'te bir AVM'de izledim filmi. Allah'tan akıl edip bileti önceden almışım yoksa yer bulmamın imkanı yoktu. Salon hınca hınca doluydu. Yaşlısından gencine her yaştan da insan vardı. Ön tarafımda iki tane küçük çocuk oturuyordu mesela, sol yanımda genç bir çift vardı, sağ yanımda ise yaşlı bir teyze. Torunu olduğunu düşündüğüm genç bir kızla gelmişti sinemaya. Çoktandır her yaştan insanın birlikte izlediği bir filme pek gitmemiştim. Sinemada bu tabloyu görünce açıkçası çok sevindim...

Filmden çıktıktan sonra da aynı Yılmaz Erdoğan gibi "Olağanüstüydü" derken buldum kendimi. Kötü niyetimden dolayı da açıkçası biraz utandım. Film hakikaten çok güzel bir mahalle komedisi olmuş. Hande Doğandemir, Fatih Artman ve tüm oyuncular hepsi harikalar yaratmış. Açıkçası Fatih Artman'ın bu kadar güzel komedi oynayacağını hiç düşünmemiştim. Uzun zamandır hiç bir şeye de bu kadar gülmemiştim.

Filmle ilgili tek bir olumsuz eleştirim var o da şu; Kahveciyi canlandıran Cengiz Bozkurt'un rolü Leyla İle Mecnun'daki Erdal Bakkal'la neredeyse aynıydı. Sadece bu kez Cengiz Bozkurt bakkal değil de kahveciydi. Bence iki rol de karakter olarak birbirine çok yakındı.

Sonuç olarak film 10 numara 5 yıldız. Burak Aksak'ın senaristliğinin yanı sıra yönetmen kimliğini de bu filmle görmüş olduk. Bence harikalar çıkarmış. Filmin adına "Bana Masal Anlatma" demişler ama ben Burak Aksak'ın yeni masallarını dört gözle bekliyorum. He bir de kendisine küçük bir sorum var; "Sen Sedat Sayan'ı ne ara keşfettin ya?"

FİLMİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN:
VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Film Özeti
Leyla ile Mecnun'daki katkısıyla büyük sevgi ve saygı kazanan Burak Aksak'ın yazıp yönettiği Bana Masal Anlatma, kaliteli oyuncu kadrosuyla gişeye iddialı geliyor.

Filmde dolmuş şoförlüğü yapan Rıza'nın (Fatih Artman) günün birinde hem güzel hem de çok iyi kalpli bir kız olan Ayperi (Hande Doğandemir) ile tanışmasından sonra yaşadığı olaylar anlatılıyor. Filmde Cengiz Bozkurt, Devrim Yakut, Sadi Celil Cengiz gibi isimlerin yanında Yılmaz Erdoğan, Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun gibi kaliteli oyuncular da konuk olarak görev yapıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: