Hazal Kaya'nın bilmedikleri...

Dün "Kenan Erçetingöz'le Yüz Yüze" programına Hazal Kaya konuk oldu. Hazal Kaya'yı ilk kez bu kadar samimi ve içten izledik, güleryüzünü ilk kez gördük. Kenan Bey, Hazal hakkında çıkan tüm iddiaları tek tek sordu. Hazal Kaya da hiç "hık mık" etmeden dobra dobra cevap verdi. Müthiş bir programdı.

Özel Haber

Hazal hakkında çıkan neredeyse tüm iddiaları yalandı. Kenan Bey de "Nereden çıkıyor o zaman bu iddialar" diye sordu. Hazal Kaya da bir iddianın nereden çıktığını bildiğini diğerlerini ise bilmediğini söyledi. O nasıl çıkartıldığını bildiğini söylediği iddia ise Hazal Kaya ile Çağatay Ulusoy arasında çıkan aşk dedikodularıydı.


BU İDDİALAR BİLİNÇLİ OLARAK ÇIKARTILDI!

Hazal birinin Twitter'dan bilinçli olarak bu iddiaları ortaya attığını anlattı. Biri sözde Çağatay Ulusoy'u bir kızla Asmalımescit'te bir mekana girerken görmüştü. Kızın başında şapka olduğu için ilk aşamada kızı tanıyamamıştı. Sonra mekanın içine girince şapkasını çıkaran kızın Hazal Kaya olduğunu farketmişti. Çağatay ve Hazal mekanda samimi görüntüler vermişti. Fakat mekanın sıkı denetimi yüzünden onları görüntüleyememişti. Sonra da bu yaşadığı olayı Twitter'dan yazmıştı. Hazal Kaya bunları yazan kişinin sahte bir hesaptan yazdığını ve bu iddianın kasıtlı olarak çıkarıldığını düşündüğünü söyledi ve olayın gerçeklik payı olmadığını anlattı.


ÇAĞATAY-HAZAL AŞK YAŞIYOR DİYE GAZETECİLERE MAİL ATILDI!

Anladığım kadarıyla Hazal Kaya olayın sahte hesaptan yazılan bu tweet'lerle haberleştiğini düşünüyor. Ama olayı yakından takip eden biri olarak söyleyeyim ki olayın devamı çok farklı. Çünkü sadece Twitter'da yazılan bir mesajla kalmadı. Bu olayı birileri içinde benim de olduğum ve bu olaya ilgi duyabilecek bir grup gazeteciye mail attı. Maili aşağıda paylaşıyorum.

Ben maili ilk okuduğumda birilerinin bu şekilde haberler çıkarması için böyle bir işe kalkıştığını düşündüm ve olayı araştırmadan balıklama atlamak istemedim. Hatta Hazal Kaya'yı tanıyan bazı dostlarıma da böyle bir mail aldığımı anlattım, "Sizin bildiğiniz bir şey var mı" diye sordum. Onlar da böyle bir şeye ihtimal vermediklerini, Hazal ve Çağatay'ın ortamlarının çok farklı olduğunu, hatta doğru dürüst görüştüklerini bile tahmin etmediklerini söyledi. Ben de "O zaman siz Hazal'a söyleyin biri böyle dedikodular yayıyor, haberi olsun" dedim. Söylediler mi bilmiyorum..

İşte gazetecilere atılan o mail:

Merhaba onur aktaş mutlu yıllar...gecen gün size Serenay Sarıkaya Cagatay Ulusoy aşkı ,konusunda mail atmıştım gelen ihbarlar o yöndeydi fakat son bir haftadır Cagatay Ulusoyun eski pantneri HAZAL KAYA la bir yakınlaşma yaşadıkları yönünde Serenay Sarıkaya ile cıkan haberler tamamem Serenay Sarıkaya kaynaklı yaşamış olduğu yasak aşkı unutma gayesinden kaynaklı olduğudu yönündedir Serenay Sarıkaya Cagatayı kulanıp yuva yıkan kadın imajından kurtulmak istemektedir lütfen Hazal Kaya Cagatay Ulusoy mevzusuna basit bir dedikodu gözüyle bakmayın saygılar mutlu yıllar"

*****


HABER MEDYADA NASIL YAYILDI?

Bu mail tam 1 Ocak'ta atıldı. Bu mailden tam 3 gün sonra da Esin Övet haberi köşesine taşıdı. Övet köşesinde şu ifadelere yer verdi; "Çağatay Ulusoy son zamanlarda rol arkadaşı Serenay Sarıkaya ile anılıyor ama ben nedense onu hep eski rol arkadaşı Hazal Kaya ile duyuyorum. O nasıl olacak bilemedim. İkili herkesin dilinde."

İşte Esin Övet'in bu yazısından sonra da bu iddia bütün gazetelere taşındı ve haber her yere yayıldı. Çağatay-Hazal aşkı da böylelikle duyulmuş (!) oldu..

Esin Övet gibi tecrübeli bir gazetecinin böyle tutarsız ve dayanaksız bir maili haber olarak kullanması ne derece doğru bunun yanıtını size bırakıyorum. Ben dahil tüm magazinci arkadaşlarımın haberi yazmadan önce kendimizi yazdığımız insanın, anne-babasının ve akrabalarının yerine koymamız gerektiğini düşünüyorum.

Hazal Kaya, "Kenan Erçetingöz'le Yüz Yüze"de olayı bildiği kadarıyla anlatmıştı ama onun bilmediklerini de ben anlatmak istedim. Olayın aslı böyledir..

“Kenan Erçetingöz’le Yüz Yüze”deki Hazal Kaya’yı da çok sevdim, çok dobraydı ve bu röportajda Kenan Erçetingöz’ün bilgi ve birikimi farkını gösterdi.

HAZAL KAYA'NIN KONUK OLDUĞU "KENAN ERÇETİNGÖZ'LE YÜZ YÜZE"Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

Bunlarda ilginizi çekebilir: