Kerem Bürsin'e yapılan Engin Akyürek'e neden yapılmadı?

2017'nin ilk dizileri atv'de başlıyor. Birisi Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu ve Gürkan Uygun'un başrollerinde yer aldığı "Bu Şehir Arkandan Gelecek" diğeri ise Engin Akyürek, Fahriye Evcen ve Sarp Levendoğlu'nu buluşturan "Ölene Kadar."

Özel Haber

İkisi de oldukça iddialı diziler.

"Bu Şehir Arkandan Gelecek" Çarşamba günleri, "Ölene Kadar" ise Perşembe akşamları ekrana gelecek..

İkisi de reyting açısından zor günler.

Biliyorsunuz yılın ilk haftasında dizilerin yeni bölümleri yayınlanmaz. Kanallar ya sinema filmi koyarlar ya da dizilerin tekrar bölümlerini yayınlarlar. Bu hafta da öyle oldu. Şu an ekranda izleyecek yeni bir şey yok. O sebeple "Bu Şehir Arkandan Gelecek" bugün başlıyor.

Bir sonraki hafta diğer diziler ile birlikte yayına başlasa Diriliş "Ertuğrul", Kara Sevda ve Poyraz Karayel ile karşı karşıya gelecek, belki düşük bir reytingle başlayacak ve "İlk bölümden çakıldı" haberlerine maruz kalacaktı. Fakat şimdi "Bu Şehir Arkandan Gelecek" dışında ekranda hiçbir dizinin yeni bölümü olmayacak. İzleyiciye başka bir seçenek kalmayacak ve televizyon başında olan herkes mecburen "Bu Şehir Arkandan Gelecek"i izleyecek. Ve eminim yarın reytingler açıklandığında "Bu Şehir Arkandan Gelecek" zirvede olacak. "Sezona zirvede başladı" diye haberler yapılacak. Yine bu hafta tekrarları yayınlanarak izleyicinin ilgisinin bu diziye kaymasını sağlamaya çalışılacak. Ben atv'nin bu politikasını doğru biliyorum. Çünkü ilk bölümden geçen yılın reyting rekortmeni "Diriliş" ile karşı karşıya gelse belki "Bu Şehir Arkandan Gelecek"in hiç şansı olmayacaktı. Ama böyle en azından kendisini tanıtma şansı bulacak.

Fakat bu şansın neden "Ölene Kadar"a verilmediğini anlamıyorum. Sonuçta o da zor bir günde "Cesur ve Güzel" ile "Vatanım Sensin" ile reyting rekabetine girecek. Bu iki dizi de yüksek reytinglere ulaşan diziler, onlarla da rekabet etmek zor olacaktır. Keşke Engin Akyürek ve Fahriye Evcen'i buluşturan "Ölene Kadar" haftaya değil de o da bu hafta başlasaydı ve o da kendini gösterme fırsatı bulsaydı.

Ben iki dizinin de iyi diziler olduğunu ve iyi yerlere geleceğine inanıyorum. İkisinin de şansı bol olsun..

Bunlarda ilginizi çekebilir: