Kiralık Aşk neden tükendi?

Geçtiğimiz sezonun en efsane dizilerinden biriydi. Hem yüksek reytingler aldı hem de sosyal medyada en çok konuşulan dizi olmayı başardı. Bu başarının ardından da 2. sezona devam kararı alındı.

Özel Haber

Fakat geçtiğimiz yılın en başarılı dizisi bu sezon tepe taklak çakıldı. Reytingleri düştü, sosyal medyada adı okunmaz oldu. Oysa geçtiğimiz sezon yapılan finalin ardından izleyicide büyük bir merak uyanmıştı ve yeni sezon dört gözle bekleniyordu.

Peki ne oldu da Kiralık Aşk yükseldiği hızda yere çakıldı.

-Müthiş bir finalin ardından yeni sezona çok kötü bir bölümle başlandı. Herkes Defne'nin itirafından sonra neler olduğunu merak ediyordu. Fakat ilk bölümde bu konuya ucundan kıyısından girilmedi. Çok farklı hikayeler anlatıldı. Yeni sezona beklendiği gibi bir başlangıç yapılamadı.

-Senaryo başa döndü. Yeniden bir Kiralık Aşk oyunu kuruldu. Fakat bu oyunun sonu en baştan belliydi. Defne'nin Ömer'i bırakıp Pamir'e gideceğine hiç kimse inanmadı. Konu inandırıcılığını yitirdi. Kiralık Aşk'ın içinde yeni bir Kiralık Aşk'a ne gerek vardı?

-Bu yeni Kiralık Aşk yüzünden izleyicinin beklediği Defne-Ömer birleşmesi gecikti. İzleyici geçen sezon en iyi çift seçilen Barış Arduç ve Elçin Sangu'nun canlandırdığı Defne ve Ömer aşkında da mahrum bırakılmış oldu.

-Koriş ve Neriman muhabetleri ilk başlarda oldukça iyiydi. Herkes onları konuştu, sosyal medyada fenomen oldular. Fakat ikinci sezon konu bambaşka bir hal aldı. Koriş'in ünlü ve başarılı bir fotoğrafçı olduğu unutuldu ve oyunculuklar da abartıya kaçıldı, replikler klasikleşti ve sıkmaya başladı.

-Diziye girip çıkan oyuncularla gereksiz bir gerilim yaratıldı. Mesela İso'nun aşık olduğu kızın kocası yada Seda'nın kocası diziye neden dahil oldu? Sanırım farklı konular yakalanmaya, değişik cepheler açılmaya çalışıldı ama tutmadı.

Sonuçta fenomen dizi sezon sonunu göremeden final kararı aldı. Geçmiş olsun...

Bunlarda ilginizi çekebilir: