Kösem'i Beren Saat kurtarabilir mi?

'Muhteşem Yüzyıl Kösem' dizisinin reytinglerinden memnun olmayan yapımcı Beren Saat'i daha erken oyuna sokma kararı aldı. Bu hafta 6. bölümü yayınlanacak olan 'Muhteşem Yüzyıl Kösem'de 10. bölümde ekrana gelmesi beklenen Beren Saat'in 7. bölümde diziye dahil olacağı açıklandı. Bu hamleyle yayınlanan son bölümüyle TOTAL'de 15, AB'de 3. olan 'Muhteşem Yüzyıl Kösem'in reytinglerinin artacağı hesaplanıyor.

Özel Haber

Fakat burada hem Beren Saat'e hem de dizide yer alan diğer oyunculara haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Beren Saat'in çok iyi bir oyuncu olduğu ve Türk izleyicisi tarafından oldukça sevildiği aşikar. Tabii ki reytinglere bir katkısı olması beklenecektir ama o geldikten sonra dizinin reytinglerini uçuracağı da düşünülmemeli. Böyle düşünmek Muhteşem Yüzyıl Kösem'in kadrosunda yer alan Kadir Doğulu, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Erkan Kolçak Köstendil ve en önemlisi Hülya Avşar'a saygısızlık olur. Tüm bu oyuncuların reytingi yok da bir tek Beren Saat'in mi var?

Aynı şekilde olur da dizi tutmazsa "Beren Saat'in dizisi tutmadı" diye düşünmek de saçma olur. Bu iş sadece Beren Saat'in değil bir ekibin işi.

Ben burada en önemli faktörün oyunculardan çok senaryoda olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda isimlerini pek duymadığımız oyunculardan oluşan dizilerin reytinglerin zirvesinde yer almasına oldukça sık şahit olmaya başladık.. Demek ki iyi senaryo her zaman izleniyor.

Buna en iyi örnek de yine Kösem'den verilebilir. Dizide Şehzade Mustafa'yı canlandıran Alihan Türkdemir henüz 6 yaşında ama "Kardeş katli" sahnesinde hepimizi ekrana kilitledi ve o sahne oldukça izlendi.

Video yüklenemedi...Bence 'Muhteşem Yüzyıl Kösem'in reytinglerinin artırılması düşünülüyorsa öncelikli olarak senaryo gözden geçirilmeli. 5. bölüm yayınlandı ama şimdiye kadar ne doğru dürüst saray entrikaları ne de aksiyon sahneleri izleyebildik. Kadir Doğulu'nun rolü için at binme ve kılıç kullanma dersleri aldığını günlerce okuduk. Hatta spor salonunda çekilmiş görüntülerini de gördük ama Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kadir Doğulu'yu ne at üstünde görebildik ne de kılıç kullanırken.

Yine aynı şekilde Muhteşem Yüzyıl'da saray entrikaları bizi bizden alır, hayretler içinde kalır, ağzımız açık izlerdik. Fakat Kösem'de böyle bir sahneyi de göremedik. Koca padişah 5 bölümdür halvete bile giremedi. Eee hal böyle olunca reytingler de istenilen düzeye maalesef gelemedi. Şimdi çıkıp "Yetiş Beren Saat" demek çok da mantıklı değil. Dizide entrika ve bol aksiyon olmadıktan sonra Beren Saat gelse ne olur gelmese ne olur...

ENGİN AKYÜREK'İN BEŞİKTAŞ AŞKI!

'Kara Para Aşk' dizisinde canlandırdığı Ömer karakteri ile almadık ödül bırakmayan Engin Akyürek bence Türkiye'nin en şanslı oyuncularından. Çünkü öyle bir hayran kitlesi var ki takdire şayan. Hem saygılı hem sevecen hem de sevdikleri sanatçıya sonuna kadar bağlılar.

İşte böyle bir Engin Akyürek hayranı arkadaşlarımdan biri bu sabah bana aşağıdaki fotoğrafları gönderdi. İyi bir Beşiktaşlı olduğu bilinen Engin Akyürek, 'Kara Para Aşk' dizisindeki rol arkadaşları Ali Yörenç ve Tansu Taşanlar'la Beşiktaş-Galatasaray derbisini izlemeye gitmiş.

Bunlarda ilginizi çekebilir: