Mekanın sahibi geri geldi!

TRT 1 ekranlarında 5 sezon boyunca yayınlanan 'Diriliş Ertuğrul' dizisi ekrana damga vurmuş ve yayınlandığı Çarşamba günleri reytinglerde hep birinci olmuştu. 'Diriliş Ertuğrul'un devamı niteliğinde olan 'Kuruluş Osman' da dün görücüye çıktı. Dizinin ilk tanıtımı yayınlanır yayınlanmaz büyük bir yankı uyandırdı.

Özel Haber


Sosyal medyayı salladı!

Tanıtımdaki Şeyh Edebali’nin Osman Bey’e müjde ve nasihat olan sözleri “Ey Oğul! Unutma! Yolumuz; ezelden ebede kadardır. Gayemiz; gönüller yapmaktır. Davamız; kul olmaktır”, “Ey Oğul! Hilalin gölgesinde adalet ol. Merhamet ol. Derman ol. Gazi ol. Devlet ol” ve “Ey Oğul! Millete bey olasın. Mazlumlara Fatih olasın. Zalimlere Yavuz olasın. Diyarlara Süleyman olasın. Devleti ebed müddet olasın” sözleri ise sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

Mekanın sahibi geri geldi!

Yaz dizilerinden sıkılan 'Diriliş Ertuğrul' izleyicisi fragmanın yayınlanmasıyla birlikte adeta kendinden geçti ve sosyal medyada 'Mekanın sahibi geri geldi" yorumları yapılmaya başlandı. Bu anlamda da Mehmet Bozdağ'a ayrı bir parantez açarak kendisini kutlamak isterim. Bir dönem aynı okulu paylaştığım Bozdağ'ın bu denli gurur duyulacak işlere imza atması gerçekten büyük bir alkışı hak ediyor.

Video yüklenemedi...Burak Özçivit en doğru seçim!

Osman Bey’e hayat veren dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’in tanıtımdaki performansı da çok beğenildi. Uzun saçları ve duruşuyla Burak Özçivit, bu rol için en doğru seçim olduğunu gösterdi.

Burak Özçivit: "Hayırlısı olsun!"

Tanıtımın yayınlanmasının ardından Burak'a bir mesaj attım ve çok başarılı bulduğumu söyleyerek, "reytingleri alt üst edeceksin" dedim. Burak Özçivit yine mütevazı davranarak "Hayırlısı olsun" cevabını verdi.


Burak Özçivit gerçekten çok mütevazı ve ailesine oldukça düşkün biridir. Türk örf ve adetlerini bilir ve ona göre de hareket eder. O yüzden bu rol için çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. Çalışkanlığı ve iş disipliniyle de çok başarılı bir sezon geçireceğine eminim. Kuruluş Osman'ın yolu açık olsun.

Bunlarda ilginizi çekebilir: