Melis Sezen mi, Elçin Sangu mu?

Kanal D'de yeni bir dizi başladı, adı Leke.

Özel Haber


Başrollerinde Melis Sezen ile Burak Sevinç yer alıyor. Burak Sevinç, 'Söz'den ayrılarak bu diziye başladı. 'Söz'de Fethi karakterine hayat veren oyuncu aslında yan rollerden birini canlandırıyordu. Fakat dizinin en dikkat çeken isimlerinden biri olmayı başardı. Bu gelişme yapımcıların da dikkatini çekti tabi. Yakında final yapacak olan 'Söz'de senaryo gereği öldürüldü ve aynı yapım şirketinin yeni başlayan dizisinde başrol koltuğuna oturdu.

Melis Sezen'i ise daha çok Murat Dalkılıç sayesinde tanımaya başladık. Şarkıcılık ve oyunculuğun ardından yapımcılığa da soyunan Dalkılıç, ilk sinema filmi 'Dünya Hali'nde sürpriz bir şekilde Melis Sezen'e başrolü verdi. İkili filmin çekimleri sırasında birlikte bol bol fotoğraf paylaşınca isimleri hemen aşk dedikodularına karıştı. Murat Dalkılıç o dönem sevgilisi Hande Erçel'le ayrılmıştı. Hal böyle olunca da hemen Melis Sezen'le yakıştırıldı. Fakat sonradan konuşulanların doğru olmadığı ortaya çıktı. Zaten 'Dünya Hali' de gişede çakıldı. Ama bu Melis Sezen'e yeni bir kapı açtı, genç oyuncu ilk kez bir dizide başrolü kaptı.


'Leke'nin ilk üç bölümü yayınlandı. Melis Sezen gerçekten çok iyi iş çıkardı. Duygusal sahnelerin üstesinden çok iyi kalktı. Dikkatleri de üzerine çekti tabi. Biz de adettir biri biraz yükselmeye başlayınca hemen başka biri ile çarpıştırılır. Hatta bazen 'tahtına aday oluyor' gibi iddialı başlıklar bile atılır. İşte genç oyuncu da bu furyadan nasibini almış. Kızıl saçları yüzünden Elçin Sangu ile fotoğrafları yan yana getirilmiş ve Elçin mi, Melis mi diye anketler açılmış.

Açıkçası bu gibi benzetmelerin iki oyuncunun da hoşuna gideceğini düşünmüyorum. Biri kariyerinde ilk kez başrolde yer almış, ismini yeni yeni duyurmaya başlamış bir oyuncu. Diğeri ise kariyerinde zirveyi yaşamaya başlamış bir isim.

Elçin Sangu yıllardır ekranlarda. 'Kiralık Aşk'ın ardından da son dönemin en gözde isimleri arasına girmeyi başardı. Barış Arduç, Kerem Bürsin, Kıvanç Tatlıtuğ gibi popüler isimlerle başrolleri paylaştı. Melis Sezen ise kariyerinin henüz başında ve oldukça iyi ilerliyor.

O yüzden 'Melis Sezen mi, Elçin Sangu mu?" yaklaşımının doğru olmadığını düşünüyorum. Sırf saç renkleri aynı diye kariyer basamaklarında farklı yerlerde olan oyuncuların birbirleriyle çarpıştırılmasını doğru bulmuyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: