'Mucize Doktor' fark yarattı!

Ekranda yeni sezon başladı. Geçen yılın efsane dizileriyle yeni başlayan diziler arasında da rekabet inceden boy gösterdi. Şu ana kadar yeni diziler eskilere göre bir adım önde gibi duruyor. Yazın başlayan 'Afili Aşk', 'Sen Anlat Karadeniz'i tahtından ederken 'Mucize Doktor' da 'Bir Zamanlar Çukurova'yı gerisinde bırakmayı başardı. Yine yaz sezonunda başlayan 'Kimse Bilmez' ise günü 'Kardeş Çocukları'nın önünde kapattı. Daha yayına girecek bir çok iddialı dizi olduğu düşünülürse bu yıl rekabet oldukça zorlu geçeceğe benziyor.

Özel Haber'Mucize Doktor' rekorla başladı!

Fakat 'Mucize Doktor' çok önemli bir başarıya daha imza attı. Dizinin Perşembe akşamı yayınlanan 2. bölümü tüm kategorilerde birinci oldu. Üstelik geçen yılın fenomen dizilerinden biri olan 'Bir Zamanlar Çukurova' da sezonun ilk bölümüyle ekrandaydı. Buna rağmen 'Mucize Doktor' reytingleri silip süpürdü.

Türkiye gündemine girdi!

'Mucize Doktor'un 2. bölümünün ardından biraz sosyal medyada konuşulanlara bakarak dizinin durumunu ölçmek istedim. Ben Twitter'a girdiğimde 'Mucize Doktor' çoktan TT listesine girmişti bile. Hatta Türkiye gündeminde 1. sırada 'Mucize Doktor' vardı. Bu da dizinin ne kadar sevildiğini gösterir nitelikteydi.

"Ben de küfür ediyorum!"

Yapılan yorumları okumaya başladığımda dizideki oyunculukların da seyirciye geçtiğini fark ettim. Nitekim Hayal Köseoğlu ile Onur Tuba yapılan yorumlara dayanamayarak sosyal medya hesaplarından açıklama yapmak durumunda kaldılar.

Hayal Köseoğlu, Instagram'ın hikaye bölümünden kendi karakteri ile ilgili yazılmış kötü yorumları paylaştı ve 'Açelya'nın sadece canlandırdığı bir karakter olduğunu anlatmaya çalıştı.

Onur Tuna ise hayat verdiği 'Ferman' karakterine küfür edildiğini belirterek şu cümleleri yayınladı:

"Arkadaşlar ilginiz için sonsuz teşekkürler. Ferman’a gelen küfürlere gelirsek... İnanın ben de ediyorum izlerken :)) ama hırsızın bile neden hırsızlık yaptığını bilemeyiz... İzlemeye devam çünkü güzel dostluklar zor sınavlardan geçer."

Bu da dizinin başarısının tesadüf olmadığını gösterir nitelikteydi. 'Mucize Doktor'un yolu açık olsun..

Mucize Doktor künye:

YAPIM: MF YAPIM
YAPIMCI: ASENA BÜLBÜLOĞLU
YÖNETMEN: YUSUF PİRHASAN
SENARYO: PINAR BULUT & ONUR KORALP

OYUNCULAR:

ALİ (TANER ÖLMEZ)
FERMAN (ONUR TUNA)
NAZLI (SİNEM ÜNSAL)
ADİL (REHA ÖZCAN)
BELİZ (HAZAL TÜRESAN)
KIVILCIM (ÖZGE ÖZDER)
TANJU (MURAT AYGEN)
DEMİR (FIRAT ALTUNMEŞE)
AÇELYA (HAYAL KÖSEOĞLU)
SELVİ (BİHTER DİNÇEL)
GÜNEŞ (KORHAN ERDURAN)

Bunlarda ilginizi çekebilir: