"Recep İvedik 4" beklentiyi karşıladı!

Şahan Gökbakar'ın yeni filmi Recep İvedik 4'ün galası dün akşam Kanyon'da yapıldı. Galaya ilgi büyüktü.

Özel Haber

Tüm salonları tamamıyla dolduran misafirler arasında Gökhan Şükür, Murat Boz, Eliz Sakuçoğlu, Merve Terim, Fulya Terim, oyuncu Eren Hacısalihoğlu, Doğukan Manço, Duygu Çetinkaya, senarist Ceren Aslan, "Recep İvedik"te rol alan Fatma Toptaş, yapımcı Murat Tokat, Ece Erken, şarkıcı Betül Demir, Funda Arar, Kubat, Yılmaz Ulusoy, Ralf- Sanem Tezman, klarnet ustası Serkan Çağrı, Saffet Ulusoy, Naz Elmas, Yüksel Aytuğ, prodüktör Polat Yağcı, Şahin Irmak, Büşra Pekin, Şahan Gökbakar'ın "Celal ile Ceren"deki rol arkadaşı Ezgi Mola, Gupse Özay, Mustafa Sandal, Basketci Semih Erden, Galatasaraylı futbolcular Umut Bulut ve Gökhan Zan, Necati Akpınar ve Burcu Esmersoy da bulunuyordu…

Galaya katılan en önemli misafirler ise şüphesiz Acun Ilıcalı ile Esat Yontuç'tu. Çünkü filmin fragmanı yayınlandıktan sonra Acun ile Şahan arasında bir tartışma yaşandığı iddia edilmişti. İddiaya göre "Recep İvedik 4"te "Issız Ada" ismiyle bir yarışma olmasına Acun Ilcalı çok bozulmuş ve "Survivor" ile alay edildiğini düşündüğü için de Şahan'a sitem etmişti. Gerçi bu iddialar ortaya atılınca Şahan Gökbakar filmi çekmeden önce Acun'dan izin aldığını ve problem olmadığını açıklamıştı ama Acun Ilıcalı'nın galaya katılması da iddiaları kökünden çürütmüş oldu.

Aslında galada gözlerim Ata Demirer'i aradı. Çünkü Şahan Gökbakar, Ata'nın yeni filmi "Eyvah Eyvah 3"ün galasına katılmıştı ve attığı tweet'le de rakibine destek olmuştu. Şahan'ın yaptığı bu incelik karşısında Ata Demirer'in de aynı olgunlukla karşılık vereceğini düşündüm ama Ata'yı galada göremedim.

Filme gelecek olursak; Çok güldüğümü itiraf etmeliyim. Müthiş komik ve eğlenceli bir filmdi.. Daha önceki Recep İvedik filmlerini düşününce yüksek beklenti ile izlediğim bir filmdi. Bu şekilde çok şey beklediğim filmleri genelde beğenmem ama "Recep İvedik 4" beklentiyi fazlasıyla karşıladı. Salondan kahkahalar hiç eksik olmadı. Özelikle ilk bölümleri çok eğlenceliydi. Ama sanırım süreyi kısaltmak için filmin ortalarına doğru "Survivor"ın özeti tarzında hızlı hızlı geçişler oldu. O kısımlar biraz sıkıcıydı. Bir de adada nişanlı olan bir arkadaşına Recep İvedik, "Eğer yarışmayı ben kazanırsam sana düğün yapacağım. Ama pahalı bir düğün de yapmam" dedi. Bu söz bende bir beklenti oluşturdu. Filmin sonunda gülmekten öleceğim, Recep İvedik danslarıyla dolu bir Güngören düğünü olacağını düşündüm ama olmadı.

Recep İvedik'in magazine olan ilgisi de dikkatimden kaçmadı. Çağatay Ulusoy'u Özge Ulusoy'un abisi olduğunu düşünen İvedik, babalarının ise Yılmaz Ulusoy olduğunu söyledi. Bu sahne en çok güldüğüm sahnelerden biriydi.

Filmde Şahan Gökbakar'dan başka popüler bir oyuncu yoktu ama oyunculuklar başarılıydı, kimse sırıtmadı. Eda rolünü canlandıran Firuze Gamze Aksu hem güzelliğiyle hem de oyunculuğu ile filme farklı bir hava katmıştı. Gişede "Düğün Dernek"i geride bırakabilir mi bilmiyorum ama iyi bir gişe yapacağına inanıyorum. Yolu açık, gişesi bol olsun...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: