Rising Star Türkiye'ye Yılmaz Morgül damgası!

Rising Star Türkiye yeni jürisi ve yeni bölümleri ile dün TV8'de start aldı. Rising Star Türkiye'de geçen yıl jüri koltuğunda Demet Akalın, Gülben Ergen, Mustafa Sandal ve Fuat Güner oturuyordu. Bu yıl ise Mustafa Sandal haricinde jüri tamamen değişti.

Özel Haber

O Ses Türkiye programına katılarak şöhret basamaklarını tırmanan İrem Derici, Acun Ilıcalı'nın diğer şarkı yarışması Rising Star'da jüri oldu.

Mustafa Sandal'ın eşi Emina Sandal da diğer bir jüri üyesiydi. Programın başında "Mustafa Sandal'ın torpili ile jüri oldu" şeklindeki eleştirilerin önünü kesmek için Emina Sandal'ın Sırbistan'daki şarkıcılık kariyeri anlatıldı. Ve Emina Sandal'ın Sırbistan'da bir şarkı yarışmasında jüri olacağı ama onun Rising Star'ı tercih ettiği söylendi.

Fakat programın en bomba ismi şüphesiz Yılmaz Morgül'dü. Morgül giydiği sarı kıyafeti ile oldukça konuşuldu. Sosyal medyada Yılmaz Morgül ile ilgili bir sürü esprili paylaşımda bulunuldu.

Yılmaz Morgül'ün kıyafeti sosyal medyayı salladı

Yılmaz Morgül'ün kıyafeti sosyal medyayı salladıYılmaz Morgül ise yaptığı kısa açıklamada "Dünyanın sonunu bekleyen en büyük felaketlerden biri arıların yok olması. Onlara dikkat çekmek için bu kıyafeti giydim" dedi.

Video yüklenemedi...Yılmaz Morgül, Emina Sandal'ın ismini de değiştirdi. Emina ismini beğenmeyen Morgül ismi Emine olarak güncelledi. Ve "Bundan sonra senin ismin Emine olsun" diyerek kararını Sandal'a da bildirdi.

Ama tüm bunların yanında şüphesiz fark yaratan şey Yılmaz Morgül'ün güçlü sesi oldu. İlk bölüm bol bol şarkı okudu. Kendisiyle düet yapmak isteyen ve Türk Sanat Müziği söyleyen yarışmacıların hiç birini kırmadı ve repertuarının ne kadar geniş olduğunu cümle aleme kanıtladı. Kim hangi şarkıyı söylerse eşlik etti. Türk Sanat Müziği üzerine bilmediği bir eserin olmadığını gösterdi. Ve güçlü sesi ile Rising Star sahnesini yıktı geçti. Diğer jüri üyeleri Yılmaz Morgül'ü ayakta alkışladı. İrem Derici, Morgül'ün sesinden övgü ile bahsederken Emina Sandal "Bugün canlı dinledikten sonra en büyük hayranı benim" dedi.

Rising Star genel olarak iyi ve enerjik başladı. Reytinglerde ise TOTAL'de 6, AB'de 2. sırada yer aldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: