Rojda Demirer: Gerçek hayatta doktor olmak istemezdim

Acil Aşk Aranıyor dizisiyle ilgili röportajlarımız devam ediyor. Duygu Yetiş ve Serhat Teoman'ın ardından sıra Rojda Demirer'de...

Özel Haber

Acil Aşk Aranıyor dizisinde sizi çeken neydi? Neden "evet" dediniz?

Aslında Acil Aşk Aranıyor önce Acil Servis’ti. Öncelikle o projeye girdim. 3 Bölüm oynadık. Daha sonra yapımcımızın kararıyla Acil Aşk Aranıyor oldu. Benim öncelikle o diziyi kabul etmemin sebebi şuydu; dizinin birinci bölümünü izlemiştim. Çok güzel çekilmiş planlanları vardı ve çok iyi oyuncular oynuyordu ve çok güzel bir projeydi. Çok beğenmiştim. Bana teklif edilen rolde bir doktor rolüydü. İşinde uzman bir doktor. Daha önce hiç doktor rolünde oynamamıştım. Hem bu hem de çok net bir doktordu. Hırslı bir doktordu. Tuttuğunu koparan bir karakterdi. Bu tür etmenler benim diziyi kabul etmeme sebep oldu. Zaten MED Yapım daha önce çalıştığım bir şirketti. Fatih Bey’den de böyle bir teklif gelince açıkçası hiç düşünmeden işin içinde olmaya karar verdim. Daha sonra çok büyük sürprizler oldu hepimize. Fatih Bey ani bir kararla zeki bir yapımcı manevrasıyla diziyi komediye çevirmeye karar verdi. Ne kadar doğru bir karar verdiğini de seyircilerden gelen tepkilerle anlıyoruz yani. Aslında bir dizi içerisinde 2 farklı rol oynamış oldum. Bu da benim için farklı bir tecrübe olmuş oldu. İyi ki bu projenin içindeyim, çok mutluyum. Ve kabul ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.


Dramı mı yoksa komediyi mi kendinize daha çok yakıştırıyorsunuz?

Aslında ikisinde de oynamaktan çok keyif alıyorum. Bir kere bir oyuncu sürekli arka arkaya aynı tip roller oynadığı zaman tecrübesi de tek düze bir moda giriyor, sıkılabiliyor. Ben bir ondan bir ondan oynadığım için şanslı oyunculardan birisiyim. İkisinden de keyif alıyorum. Drama biraz daha yorucu. Komedi de kolay gibi gözükse de aslında çok zor. Dramalarda çok fazla ağlıyorum gerçekten eve çok yorgun dönüyordum. Komedi de rahat rahat mutlu mutlu sahneler çekiyoruz. Çok da keyifli bir ekibimiz var. Hem set arkası hem çekim sırasında çok keyif aldığımız için eve hep çok mutlu dönüyorum. O yüzden de şu sıralar komediyi tercih ediyorum diyebilirim.

Doktor olmak gerçek hayatta da ister miydiniz?

Doktorluk çok zor bir meslek. İstemezdim herhalde. Ben oyuncu olmaktan çok mutluyum. Bence özel hayatının hiç olmadığı bir yakının öldüğünde ya da çok ciddi bir sağlık durumu olduğu zaman hiçbir zaman bir ameliyatını erteleyemezsin. O kadar hayati bir meslek o kadar önemli bir mesleğiniz var ki karşıda ki insanın hayatı için o yüzden doktorluk çok ciddi ve çok zor bir meslek. Yapabilir miydim bilmiyorum. Bu kadar büyük sorumlulukların altında girmek ister miydim bilmiyorum. Hep hayatım boyunca oyuncu olmak isterdim. İyi ki de oyuncu olmuşum. Mesleğimden çok memnunum.

Sizin hayatınızda da acil aşk aranıyor mu? Yoksa zaten hayatınızda bir var mı?

Evet hayatımda devam eden güzel bir ilişkim var şu anda. Gayet güzel gidiyor.“Aşık olmam için sebep gerekmiyor” demişsiniz. Nedir peki bir erkekte sizi aşık edecek özellik?

Ben gerçekten bir erkekte şu tür özellikler beni aşık ediyor diyemiyorum hiçbir zaman. Çünkü benim için aşk bir elektrik meselesi. Böyle gördüğüm anda bende yarattığı duygular, onunla çok güzel vakit geçirmek, içimde yarattığı duygu silsilesi. Benim için böyle bir şey aşk. Aşk fedakarlık, karşılıklı birbirimiz için yaptığımız fedakarlıklar. Belli kriterlerim hiçbir zaman olmadı.


En büyük hedefim çocuk yapmak demiştiniz. Ne zaman sizi anne olarak göreceğiz peki? Hayaliniz kalabalık bir aile mi yoksa tek çocuk mu?

Evet aslında benim mesleğimle alakalı çok büyük hedeflerim kalmadı. Bir yandan ticaret yapmak istiyordum ona atıldım çok güzel bir noktada ilerliyor o da. Oyunculuk adına da her şeyi yaptığımı düşünüyorum. Diziler, sinema filmleri, reklamlar aslında oyunculuk adına her şeyi yaptığımı düşünüyorum. Belli bir doyuma ulaştığımı düşünüyorum. Nedir bu hayatta beni doyuracak şey dediğim zaman tek eksiğimin bir aile kurmak. Bunun da en büyük meyvesi bir bebek diye düşünüyorum. Ama çok çocuğum olsun diye hiç düşünmedim. O yüzden bir tane çocuğum olsun o bana yeter. Ama çocuk evet istiyorum.

Çikolata dükkanınız duruyor mu? Hala sadece maddi katkıda mı bulunuyorsunuz yoksa çikolatanın büyüsüne siz de kapıldınız mı?

Evet kapıldım. Artık sadece maddi olarak işin içinde değilim, tamamen işin başındayım. Ablamdan da devraldım işi artık. Tamamen ben yönetiyorum diyebilirim. İşin her yerindeyim, işin mutfağındayım, hem de işin yönetim kısmındayım. İki tarafta çok mutlu ediyor beni. Bu aralar dizinin çekiminden vakit ayıramıyorum ama gayet güzel gidiyor. İkinci şubemizi de açtık bir AVM’nin içinde.


Yemek yapmayla aranız nasıldır peki? En iddialı olduğunuz?

Yemek yapmaktan hiç anlamıyorum. Yemek yemeyi çok seviyorum ama yemek yapmaktan hiç anlamıyorum. Bir ara resme sarmıştım. Yağlı boyalardan falan. Evin en az neresini kullanırım diye düşünüyordum atölyeye çevirecektim. Düşündüm ve evin mutfağını atölyeye çevirdim. Bayağı mutfağı kapattım atölye yaptım. O kadar alakam yok yemekle. Ama çok güzel yemek yerim.

Bir erkeğin kalbine giden yol mideden mi geçiyor sizce de?

Bence değil. Benim kalbime giden yol yemekten geçebilir ama erkeklerin değil.

Bunlarda ilginizi çekebilir: