Sanal diziler televizyonu yenebilir...

1 ay önce Çağatay Ulusoy ile Hazal Kaya fanları hakkında bir yazı kaleme almıştım. "Adını Feriha Koydum" dizisinde yarım kalan aşkın devam etmesini isteyen bir grup sosyal mecralarda örgütlenerek yapımcılara bu isteklerini ileten eylemler düzenlemiş, istekleri gerçekleşmeyince de Çağatay ve Hazal'ın dizilerinden parçaları keserek iki oyuncuyu bir araya getiren yeni bir dizi üretmişlerdi.

Özel Haber

Geçtiğimiz gün yazdığım bu yazıyı okuyan birinden ilginç bir tweet aldım. İlginç diyorum çünkü tweet'i atan Hazal Kaya ya da Çağatay Ulusoy fanlarından biri değildi. Tweet'i atan Merve Boluğur'un adına açılmış fan sayfalarından biriydi. Kiminle sohbet ettiğimi bilmiyorum ama yazarken dahi güzel bir Türkçe kullanan kibar bir arkadaştı. Kendilerinin de böyle bir dizilerinin olduğunu, bir senaryo ekibi kurduklarını ve her hafta için bir bölüm yazdıklarını, bu senaryoları da Facebook sayfalarından yayınladıklarını anlattı. Ve yazdıkları her bölüm için bir de fragman hazırlayıp onu da yine sosyal mecralarda paylaştıklarını söyledi. "Onlar" ismini verdikleri dizilerinin başrolünde Merve Boluğur ve Buğra Gülsoy yer alıyormuş. Dizinin diğer oyuncuları ise Fırat Çelik, Mehmet Günsür, Aslı Enver, Merve Sevi ve Ezgi Asaroğlu'ymuş... Sanırım normalde böyle bir cast oluşturmaya kalksan dünyaları harcarsın belki yine de oluşturamazsın. Ama sanal alemde her şey oluyor işte.

Neyse ben bu arkadaşın yazdıklarını okuyup gönderdiği linkleri incelerken şaşırıp kalktım. Yazdıkları senaryoları okurken aslında ne kadar profesyonel olduklarının farkına vardım. Ve neden böyle bir işe giriştiklerini merak ettiğimi söyledim ve bu konuda bilgilendirici bir mail atmalarını rica ettim. Gönderdikleri maili ve "Onlar" dizisinin ilk fragmanını sizlerle paylaşıyorum. Sanırım böyle giderse sanal diziler televizyonu da yenecek ve her şey internette olacak..

Video yüklenemedi..."Merhabalar Onur Bey

Uzun süredir Merve Boluğur Fan Club sayfası olarak bir çalışma içindeydik. Baktık sevdiğimiz oyuncuyu istediğimiz senaryo ve projelerin içinde göremiyoruz, kendi dizimizi yazmaya ve hatta çekmeye karar verdik. Uzunca bir zamandır titizlikle hazırladığımız tanıtım fragmanlarımız, teaserlarımız ve senaryomuzla Youtube, Facebook ve Twitter sitelerinde sayfalarımızı açtık.

Dizimizin adı ONLAR... Yapım Şirketimizin adı ise MTC.. Açılımı Merve'nin Tatlı Cadıları :)) 8 kişiden oluşan bir ekip olan bizler; elbette resmi bir kurum ya da kuruluş değiliz ve internet üzerinden böyle bir atılıma girdik. Amatörce yaptığımız bu işe profesyonelce yaklaşmaya ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak ortaya güzel bir şeyler çıkarmaya çalıştık, çalışıyoruz...

Sizi çok daha önce sayfamıza davet etmiştik. Ancak o zaman bu kadar bölüm senaryosu ve videolarımız yoktu. Şimdi ise bizler bir yandan 4. Bölüm Senaryosunu yayınlayıp, bölüm videolarımız için hazırlıklarımızı sürdürürken, bir yandan da 5. Bölüm senaryosunu yazıyoruz. Tahmin ettiğimizden çok daha olumlu ve yoğun bir ilgiyle karşılaştık.

Tekrar ediyoruz bizler bu işi amatör bir ruhla yapıyoruz, ancak bu işi profesyonel bir titizlik ve derin bir çalışmayla gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Çünkü en başından beri amacımız ortaya "başarılı" ve "zekice" kotarılmış bir işin çıkmasıydı... Sizi de sayfalarımıza davet etmek istiyoruz.

Sizden ricamız sayfamızı ziyaret etmeniz ve tanıtımlarımızı izlemeniz. Eğer beğenirseniz; bu projeden bahsedersiniz diye düşünüyoruz. Elbette seçim tamamen size kalmış. Ama bizim gönlümüzden geçen projemizi beğenmeniz elbette ki:) Bu bizi çok memnun edecektir. Çünkü bu işe gerçekten çok büyük emek verdik.

Zamanınızı aldığımız için de çok özür diliyoruz ve size işinizde kolay gelsin diyoruz.."

Bunlarda ilginizi çekebilir: