Sanatçılar koronavirüsle ilgili ne gibi önemler alıyor?

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını tehdit olmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü DSÖ salgın için acil durum ilan ederken öte yandan uzmanlar koronavirüs ile ilgili açıklamalarını sürdürüyor.

Özel Haber

Şu an için Türkiye’de tanı konulmuş bir covid-19 vakası bulunmuyor. Virüs kapsamında en korunaklı ülkelerden olan Türkiye’de özellikle havaalanlarında ve sınır noktalarında önlemler üst seviyeye çıkarılmıştı. Yine alınan önlemler kapsamında İran, İtalya ve Çin’e uçuşlar iptal edilmişti.

Peki sanatçılar koronavirüsle ilgili ne gibi önemler alıyor?

Özellikle konserleri dolayısıyla yurtdışına çıkan şarkıcılar koronavirüsten korunmak için neler yapıyorlar, ilaç ya da takviye kullanıyorlar mı?

Sanatçılara koronovirüsten korumak için aldıkları önlemleri sorduk.

İşte ünlü isimlerin o açıklamaları…

MUSTAFA CECELİ


Oldukça yoğun bir konser programı bulunan Mustafa Ceceli sık sık uçakla seyahat etmek durumunda kalıyor. Ünlü şarkıcı koronavirüsüne karşı aldığı önlemleri şöyle sıraladı:

“Havalimanlarında ve uçaklarda maske kullanıyorum, ellerimi gün içinde çok sık ve minimum 20 saniye sabunla yıkıyorum, tuzlu suyla gargara yapıyorum ve dezenfekte mendiller kullanıyorum.”

DEMET AKALIN


Demet Akalın ise el ve cilt temizleme solisyonu ve kolonyo ile ellerini sık sık dezenfekte ettiğini, ayrıca vücut direncini artırmak için vitamin aldığını açıkladı.

İREM DERİCİ


İrem Derici ise şöyle konuştu:

“Ben iş harici çok dışarı çıkmamaya çalışıyorum. Malum işler de teker teker iptal oluyor. Paris’te 1000 kişi ve yukarısı insanın bir arada bulunacağı event’ler iptal edildi. Benim de Amsterdam ve Irak konserlerim. Her sabah c ve b vitamini alıyorum. Fanlarım da sağ olsunlar öpüşüp sarılmama olayında çok bilinçliler. 3 adet yurtdışı seyahatim vardı, hepsini iptal ettim. Grip aşısı oldum. Herkes gibi bol bol el yıkıyorum ve burun spreyi kullanıyorum. Bir de çantamdan dezenfektan ve antibakteriyel mendiller eksilmez oldu. Allah sonumuzu hayır etsin ve hepimizi korusun tabii ki ama alabildiğimiz tedbiri elden bırakmamak şart.”

BENGÜ


Kızı Zeynep’in yüzünü ilk kez geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla gösteren Bengü ise evde bebeği olduğu için çok daha fazla dikkat ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“Evimizde bebeğimiz olduğu için biz çok daha fazla dikkat ediyoruz... AVM’lere veya kapalı yerlere mümkün olduğu kadar az girip çıkıyoruz... Babası da ben de dışarıda sadece selamlaşmaya gayret ediyoruz... Yanımızda dezenfektan taşıyoruz ve mutlaka sık sık ellerimizi yıkıyoruz...”

DERYA ULUĞ


Geçtiğimiz günlerde Miami’ye giden Derya Uluğ da havalimanı ve uçakta maske takmış. Şarkıcı ayrıca dezenfekte mendiller kullandığını, Amerika’ya maskeler, eldivenler ve antibakteriyel ürünlerden oluşan bir çantayla gittiğini söyledi.

MERYEM UZERLİ


Meryem Uzerli ise koronavirüsüne karşı aldığı önlemleri şöyle sıraladı:

“Sürekli uçağa biniyorum, sürekli yurt dışındayım. Korkmamaya çalışıyorum, bazen korku da hasta edebiliyor. Çünkü sürekli çok korkarsak vücut gücümüz düşer. O yüzden vücut gücümü arttırarak, korkmamaya çalışıyorum. Çok vitamin tüketmeye çalışıyorum. Ellerimi günde 20 kere yıkıyorum.”

Bunlarda ilginizi çekebilir: