Sefirin Kızı'ndan ilk spoiler'ı Kadir Doğulu mu verdi?

Engin Akyürek ile Neslihan Atagül'ü buluşturacak olan 'Sefirin Kızı' yeni sezonun merakla beklenen dizilerinden. Diziyle ilgili bilgi edinmek ise oldukça zor. Sefirin Kızı'nda Engin Akyürek ile Neslihan Atagül dışında Uraz Kaygılaroğlu'nun da rol alacağı biliniyor. Bir de çekimlerin 25 Ekim'de Muğla'da başlayacağını bilgisi var. Yurt dışı çekimleri de Montenegro'da yapılacakmış. Geri kalan her şey nedense sır gibi saklanıyor.

Özel Haber


Neslihan Atagül'ün eşi Kadir Doğulu, YouTube’de yayınlanan, Zeynep Ocak’ın sunduğu 'Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler' programına konuk oldu. Burada yaptığı bir itiraf ise oldukça dikkat çekti. Doğulu, şöyle konuştu:

"Evde kapıyı pencereyi hiç kapatmayız, içeriye temiz hava girsin köpeklerimiz var onlar rahat girip çıksın diye. Bunun bazı avantajları, bazı da dezavantajları var. Mesela dün akşam Neslihan bir iş için çalışmalar yapıyor. Orada çok hiddetli bir sahne var; bir kadın ve bir erkeğin diyaloğu. Neslihan’a yardımcı olmak için ‘erkek karakteri ben oynayayım’ dedim. Senaryoyu canlandırmaya başladık. Ortam gergin, sesimiz yüksek şekilde konuşuyoruz. Komşularımız içeri giriyor o sırada, bizi duyunca kavga ettiğimizi düşünüp seslerini kesiyorlar. Kulak kabartıyoruz, kavga ettiğimizi sanıp sessizce evlerine giriyorlar, ‘sus sus, rahatsız etmeyelim’ diye. Hâlbuki orada senaryo gereği birbirimize çıkışıyoruz. Bazen böyle yanlış anlaşılmalar olabiliyor."

***
Bu röportajı izlediğimde aklıma direk şu soru geldi: "Neslihan Atagül'ün 'Sefirin Kızı'ndan başka bir çalışması var mı?"

Çünkü yoksa her detayı sır gibi saklanan diziden ilk spolier'ı Kadir Doğulu vermiş olacaktı.

Açıkçası aklıma hiçbir şey gelmedi, Google'ladım. Sefirin Kızı'ndan başka bir projesiyle karşılaşmadım. "Belki bir reklam anlaşması yapmış olabilir" dedim ama google'da son bir ayda yeni bir anlaşma yapıldığına dair bir haber de bulamadım. Varsa lütfen beni bilgilendirin...

Spoiler ne demek?

Spoiler kelimesi dilimize İngilizceden geçti. Hava deflektörü, hız kesici kanat, uçak fren kanadı gibi bir anlama sahip. Ancak günümüzde, özellikle popüler kültür içindeki kullanımı daha çok dizi ve filmler içindir. Spoiler, daha önce karşılaşmadığımız bir eser hakkında detay içeren, kişilerin duygu ve düşüncelerini etkileyen ipuçlarıdır.

***

Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler

Bu arada Zeynep Ocak'a da bir parantez açmak istiyorum. Youtube'da yayınlanan 'Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler' programı oldukça başarılı ilerliyor. Programdan magazin sayfalarına çok fazla manşet çıkıyor. Son olarak Kerem Bürsin'in "Soğanlı dürüm yedikten sonra öpüşme" gafı Nilperi Şahinkaya ile yakışıklı oyuncuyu karşı karşıya getirmişti. Başarılı programları için Zeynep Ocak'ı kutlarım. 'Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler'i 'Kutsal Motor' isimli Youtube kanalından izleyebilirsiniz...

Bunlarda ilginizi çekebilir: