Sezonun reyting kurbanları!

Yeni sezonun başlamasıyla birlikte dizilerde de dökülmeler başladı. Aralık ve Ocak ayında bir çok yeni dizinin başlayacağını da düşünürsek ekrandaki dizi kıyımı devam edeceğe benziyor. Bir çok dizinin yayından kaldırıma riski bulunuyor.

Özel Haber


Sezonun en büyük hayal kırıklığını şüphesiz "Yüz Yüze" dizisi yaşadı. Sinem Kobal ile Birkan Sokullu'nun başrolünü paylaştığı dizi sadece 2 bölüm ekrana gelebildi. İkinci bölümüyle reyting sıralamasında 26. olan "Yüz Yüze" apar topar kaldırıldı.


Star TV'de yayınlanan "Ateşböceği" dizisi yazın en yüksek reyting alan dizilerinden biriydi ve kendini yeni sezona atmayı başardı. Fakat yeni sezonda ömrü uzun olmadı. Önce günü değişti, ardından ekrana veda etti.


Sibel Can ile Emre Kınay'ın başrollerini paylaştığı "Sevdanın Bahçesi" sezonun en iddialı işleri arasında görülüyordu. Berivan dizisinin ardından 15 yıl aradan sonra yeniden bir dizide birlikte rol alan ikili, bu kez aynı başarıyı gösteremedi. "Sevdanın Bahçesi" 4 bölüm yayında kalabildi.


Yeni sezonda uzun ömürlü olmayan bir başka dizi ise "Tutsak" oldu. "Tutsak" 8. bölümüyle final yaptı.

Yusuf Çim ve Seren Şirince’nin başrolünü paylaştığı "Seven Ne Yapmaz" atv'de yayınlanıyordu. Onun da ömrü sezon sonunu görmeye yetmedi.


Geçtiğimiz sezon yayın hayatına başlayan No: 309 aslında uzun ömürlü bir dizi oldu. Sezonun bitmesiyle bir süre yazın da devam eden dizi verilen kısa bir aranın sonunda yeni sezonda da ekrana gelmeye devam etti. 65 bölüm yayında kalan dizi sezon bitmeden veda etti. Dizinin başrollerinde Furkan Palalı ve Demet Özdemir rol alıyordu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: