'Son Yaz' dizisinde neler değişti?

Fox Tv'de ekrana gelen 'Son Yaz', geçtiğimiz sezonun beğenilen yapımları arasındaydı. Dizi yeni sezon açılışını cumartesi günü yaptı. Oysa geçtiğimiz sezon cuma akşamları ekrana geliyordu ve Kırmızı Oda gibi güçlü yapımların arasında fena da reyting almıyordu. Yeni sezonda dizinin günü neden değişti pek anlam veremedim açıkçası.

Özel HaberDizideki bir diğer önemli değişiklik de mekan değişikliği. Geçtiğimiz yıl çekimleri Bodrum'da yapılan dizinin seti İstanbul'a taşındı. Anlayamadığım bir diğer konu da bu. Türkiye'de nedense İstanbul dışında çekilen başarılı bir sezonun ardından dizi setleri genelde İstanbul'a taşınıyor. Bu değişiklik sebebiyle de senaryolar baştan aşağı değişiyor, oyuncu kadroları yenileniyor, gidenler oluyor, gelenler oluyor. Ve bu köklü değişiklikler sonrası diziler genelde kan kaybediyor.

Örnek vermek gerekirse Murat Yıldırım'ın başrolünde yer aldığı Ramo dizisi Adana'da geçen ilk sezonun sonunda büyük başarı elde etmiş ve reytinglerde zirvede yer almıştı. Dizi ikinci sezonda İstanbul'a taşındı ve sezon sonu ekrana veda etti. Yine Adana'da çekimleri devam eden Bir Zamanlar Çukurova için böyle bir değişikliğe gidilmedi ve dizi dördüncü sezonuna girdi.

İnşallah bu değişiklik 'Son Yaz'a kan kaybettirmez ve dizinin ömrü uzun olur.

Geçtiğimiz sezonun sonunda dizinin başrolünde yer alan Funda Eryiğit senaryo gereği ölerek diziye veda etmişti. Bu vedanın ardından yeni sezonda kadroya Birce Akalay dahil edildi. Ayrıca Yılmaz Bayraktar, Zuhal Gencer, Onur Bay, Yaprak Medine ve Tayfun Sav yeni sezonda 'Son Yaz'a katıldı.

Yayınlanan ilk bölümün ardından Emre Karayel, Sinan Tuzcu, Şebnem Dönmez, Erdem Şanlı, Olgun Toker, Arda Ateş gibi dizinin ana kadrosunda yer alan isimlerin de diziye veda ettiğini anladık.

'Son Yaz'daki en önemli değişiklik ise tabii ki senaryoda yaşandı. Set İstanbul'a taşınınca konu da yeniden şekillendi. Temelde suçluları cezalandırmak adına canla başla çalışan bir savcının hikayesinin konu alındığı dizide eşinin ölümü sonrası savcı görevi bıraktı ve çoluğundan çocuğundan da vazgeçerek babasının köyüne yerleşti. Fakat Birce Akalay'ın canlandırdığı Sare karakteri, Ali Atay'ın hayat verdiği eski savcı Selim Kara'yı kandırıp özel bir birimin başına geçirdi. Yanına da abisini öldürdüğü için hapis yatması gereken, eski mafya liderinin oğlu Akgün Gökalp Taşkın'ı verdi. Anlaşılan bundan sonra 'Son Yaz'da intikam ve yeni bir aşk hikayesi izleyeceğiz.

İstanbullu 'Son Yaz'ın reytingleri bol, ömrü uzun olsun...

Bunlarda ilginizi çekebilir: