Şükrü Özyıldız deli olmalı?

Özcan Deniz'in yazıp yönettiği "Sevimli Ve Tehlikeli"nin galası dün akşam yapıldı. Gala adeta ünlü akınına uğradı. Kimi ararsanız oradaydı.

Özel Haber

Özcan Deniz'in "Kaderimin Yazıldığı Gün" dizisindeki partnerleri ünlü şarkıcıyı yalnız bırakmadı. Hatice Şendil nişanlısı Burak Sağyaşar ile Begüm Kütük ise eşi Erdil Yaşaroğlu ile geldi.


"Paramparça" dizisinin başrolleri Erkan Petekkaya ile Nurgül Yeşilçay da galadaydı.


Kerem Bürsin, "Şeref Meselesi" dizisinde kardeşini canlandıran Şükrü Özyıldız'a destek olmak için geldi.


Hamdi Alkan, Selen Görgüzel, Aslıhan Güner, Mehmet Köymen, Salih Keçeci, Aydemir Akbaş, Murat Serezli, Ümit Kantarcılar, Esra Sönmezer, Şükrü Avşar, Caner-Asena Erkin, Burcu Kıratlı, Ali Eyüboğlu, Erkan Özerman, Hayrettin, Gizem Karaca, Tuğba Melis Türk, Önder Açıkbaş, Gökhan Keser, Pelin Akil kısacası herkes oradaydı.

Ama galanın en dikkat çeken ismi şüphesiz Meryem Uzerli idi. Aslına bakarsanız ben ilk gördüğümde tanıyamadım. Erkek gibi giyinmişti Meryem. Siyah takımı üzerine çekip gelmişti. Ayrıca çok da zayıflamış. En son Almanya'ya gitmeden kısa bir süre önce görmüştüm. Çocuk doğurmak Meryem'e yaramış. Doğumdan sonra çok zayıflamış ve oldukça güzelleşmiş.


Meryem Uzerli'nin Türkiye'de özlendiği aşikar. Onu görünce insanların aşırı ilgi göstermesi de normal ama benim dikkatimi çeken çok daha farklı bir şey vardı. Meryem Uzerli'nin etrafında ünlü oyuncular çember oluşturmuş, bir iki kelam edebilmek için adeta sıraya girmişti. Ben de Meryem Uzerli'yle görüşmek yeni dizisiyle ilgili bir kaç soru sormak istedim ama oyunculardan yanına yanaşmak ne mümkün! Şaştım kaldım! Bu kadar ünlü oyuncuların Meryem'le konuşma çabasını da anlayamadım. Oyuncular da bizler gibi Meryem Uzerli'yi sadece ekranlarda ve galalarda mı görüyor? Bir telefon açıp arada konuşamıyor mu? Ara sıra görüşemiyor mu? Anlam veremedim...

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ DELİ OLMALI!

Gelelim filme...

Filmden çıktıktan sonra ilk yaptığım yorum "Şükrü Özyıldız deli olmalı" oldu. Kendisiyle hiç tanışmadım, nasıl biridir hiçbir fikrim yok ama herkes hiperaktif bir karaktere sahip olduğunu söylüyor. Sanırım filmde canlandırdığı "Zarok" karakterine biraz benziyor. Zarok da evlerin camlarından, çatılardan atlıyor, pazar tezgahlarının üzerinden zıplıyor, arabayla drift yapıyor, kaçıyor, kovalıyor...

Şükrü Özyıldız'a bu zor sahneler için dublör kullanılması önerilmiş. Şükrü ise "Yok istemem, her sahnede ben oynarım" demiş. Bir sahnede camın içinden dalıyor. Cam tuzla buz oluyor, Şükrü cam kırıklarının içinde kalıyor. Bu bir oyuncu için büyük cesaret, sakatlanabilir, yüzünde iz kalabilir yani oyunculuk kariyeri sıkıntıya girebilir. Ama Şükrü Özyıldız bunları düşünmemiş "Ben bu rolü oynayacaksam her şeyi ile oynarım" demiş. Bence Şükrü Özyıldız bu yönü ile büyük bir alkışı hak ediyor, helal olsun...

'Sevimli Ve Tehlike"nin türü romantik-komedi gibi görünse de içinde dram da barındırıyor. Bu yönü ile diğer romantik-komedi filmlerinden ayrılıyor. Özcan Deniz filmlerinde biraz bu var. Özcan Deniz izleyenleri duygulandırmayı hatta ağlatmayı seviyor. Su Ve Ateş'in sonu mutlu bitmemişti örneğin. Gerçi bu film masalsı olduğu için her masal gibi mutlu sonla bitiyor ama filmdeki sürpriz sahne izleyenleri biraz duygulandırıyor..

Filminin temposu oldukça yüksek. Aksiyon sahnelerinin fazlalığı filmi canlı tutuyor. İzleyenlerin dikkatini bir an olsun başka yere kaymasına fırsat vermiyor. Açıkçası ben filmi başarılı buldum. Umarım gişesi de bol olur..

GALADAN FOTOĞRAFLAR:
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

SEVİMLİ VE TEHLİKELİ'NİN KONUSU:

Zarok çok uzun yıllar önce Edirne’de henüz beşikteki bir kız çocuğunu kaçırıp, bir ailenin ömür boyu büyük acılar yaşanmasına neden olur. Aradan uzun yıllar geçer ve Zarok eline geçen bir fırsatı değerlendirir. Vicdan azabını hafifletmek için bu sefer, daha önce kaçırdığı kızı tekrar kaçırarak gerçek ailesine götürecektir! Fakat bu süreçte her iki karakteri de, aşk dolu bir macera beklemektedir...

Yönetmen ve senaristliğini üstlendiği üç filmin ardından bir kez daha kamera arkasına geçen Özcan Deniz, bu filminde de romantizmi, aşkı ve dramı harmanlıyor. Rapunzel’den Sindrella’ya Beyaz Atlı Prens’ten Robin Hood’a kadar tanıdık olduğumuz pek masalı birleştiren filmin başrollerini ise genç oyuncular Ayça Ayşin Turan ve Şükrü Özyıldız paylaşıyor. Önceki üç filmden farklı olarak Özcan Deniz bu sefer oyuncu kadrosunda yer almıyor. Filmin yapımcılığını ise Avşar Film ve DNZ Film ortak üstleniyor.

FİLMİN FRAGMANI:
VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Bunlarda ilginizi çekebilir: