TWITTER'IN EN ÇOK MERAK EDİLEN İSMİ: CERİLEVİS

Günümüzde sosyal medyanın önemi oldukça arttı. Sosyal medyanın en önemlisi ise Twitter. Artık sanatçılar dahi açıklamalarını Twitter'dan yapar oldu. Twitter'ın bu kadar popüler olmasıyla birlikte ünlenen, merak edilen arkadaşlarımız da var tabi ki. İşte bundan böyle bu köşede o arkadaşlarımızı size tanıtacağız.

Özel Haber

İlk konuğumuz ise Twitter'da CeriLevis olarak tanıdığımız Ömür Özdemir..


Beyoğlu, Spoil'de buluştuk CeriLevis ile. Hem de Beşiktaş ve İBB arasında oynanan Türkiye Kupası final maçının olduğu gün. Fanatik Beşiktaşlı CeriLevis. Ama bu röportaj için maçı izlemekten bile vazgeçmişti.

Üstelik bana da bir sürpriz yapmış yanında blog dünyasından tanıdığımız PuCCaa'yı da getirmişti. Biliryosunuz PuCCaa'nın ilk kitabı yok samıştı. Buradan PuCCaa hayranlarına bir sürpriz vereyim. Çok yakın zamanda ikinci kitabını da çıkarıyormuş. İlkini severek okuyan ben ikincisinin de çıkmasını merakla bekliyorum..Onları daha yakından tanımak adına benim ilk izlenimlerimi sorarsanız gerçekten ikisinin de birbirinden iyi, dürüst ve cana yakın insanlar olduğunu söylerim.

Spoil'de üçümüz arasında başlayan koyu muhabbeti kesip, PuCCaa'dan da biraz uzaklaşarak CeriLevis'e soruyorum sorularımı.


Klasik bir soruyla başlayalım. Cevaplamaktan sıkıldın belki ama hala merak edenler var neden CeriLevis?

Jerry Lewis çok sevdiğim bir aktör o yüzden onun adını kullamak istedim.

Peki şu an CeriLevis’in yanında gerçek ismin olan Ömür Özdemir de yazıyor. İlk hesap açtığında da yazıyor muydu, sonradan mı ekledin?

İlk Twitter’a yazmaya başladığımda ismimi yazmıyordum. Fakat sonradan eleştiriler almaya başladım “neden ismini yaz mıyorsun, kimden korkuyorsun” gibi. Bu eleştiriler olunca ben de “alın ismim” diyerek yazdım.


En son baktığımda 45000’ne yakın takipçin vardı. Bir çok ünlü isimden fazla takipçin var. Bunu neye bağlıyorsun?


Çünkü insanlar ünlü isimleri takip ediyorlar ama kendi kahramanlarını da yaratmak istiyorlar ve bunun yanında ünlülerin yemek yedim, oturdum, kalktım vs. gibi klasik söylemlerinden sıkılanlar da var. Buna bir alternatif arıyorlar. Buna bağlıyorum.

Değişik arkadaş isimleri arıyorlar, farklı şeyler okumak istiyorlar. Twitter kişiden çok yazılanlara, okunanlara prim verilen bir yer.


Genel olarak güncel konular ve gündeme dair tweet’ler yazıyorsun. Bir çok konuya ve kişiye de espiriyle karışık dokunduruyorsun. Tweet yazarkan çekindiğin konular yada kişiler oluyor mu, "ulan buna bulaşmayalım" dediğin?

Manevi değerlere girmiyorum. Manevi değerlerimiz hakkında ileri geri konuşmak, inançlar hakkında ileri geri konuşmak gibi durumlara girmiyorum.

Onun dışında çekindiğim kimse yok açıkçası. Yazdıklarından ötürü şu anda başına bela gelen bir çok insan var Türkiye’de ama çekinmiyorum yine de…


Peki kimseden tepki aldın mı?

Aslında hep güzel tepkiler aldım.

Mesela Demet Akalın’a o kadar çok şey yazdım. Çok kötü tepki vermesi gereken aslında oydu. Oysa o elini uzattı, sarıldı. Ben de ona sarıldım..

Ömür Gedik geçen gün kötü bir tepki verdi. Onun da cevabını verdim.

Sürekli uğraştığın isimler var mı? Ömür Gedik, Sinem Kobal, Demet Akalın gibi ünlüler hakkında fazla tweet atıyorsun mesela.

Sürekli uğraştığım isimler değil onlar aslında. O dönem gündemde olan yada o sırada yayınlanan bir televizyon programı hakkında kısacası güncel şeyler hakkında daha çok tweet atıyorum.

Ben de sıradan bir Türk vatandaşıyım. Herkes neyi konuşuyorsa ben de onu konuşuyorum.


Biraz sanal alemden uzaklaşıp normal hayata dönersek..

İsmin Ömür Özdemir bunu biliyoruz. Peki Ömür kimdir, ne yapar, ne eder, nelerden hoşlanır, hobileri neler biraz bunlardan bahsebilir miyiz?


Ben ilaç sektöründe çalışıyorum yaklaşık 12 senedir..

Gezmeyi seviyorum, seyahat etmeyi seviyorum.

Bunun dışında iyi bir tiyatro izleyicisiyim. Hobi olarak Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ve Kadıköy Deneme Sahnesi’nde akşam okuluna gittim.. Belki bir tiyatro oyuncusu olmadım ama iyi bir tiyatro izleyicisi oldum bu sayede diye düşünüyorum.


Blog dünyasından tanıdığımız, Twitter'da da adından oldukça söz ettiren ve Milliyet Cadde’de hafta sonları köşe yazarlığı da yapan PuCCaa ile ilişkiniz var, nasıl gidiyor?


Güzel gidiyor. Zaten hemen hemen aynıyız. İlgi alanlarımız çok benziyor. O yüzden çok iyi anlaşıyoruz.

Ne kadardır birliktesiniz?

6 ay oldu.


PuCCaa’yla başlayan ve daha sonra bir çok twiter’da ünlünen isimle devam eden bir furya var “kitap yazmak. ” Senin böyle bir düşüncen var mı?

Kitap yazmam için teklif geldi ama ben kabul etmedim. Kitap yazan arkadaşlara da saygı duyuyorum. Bu alanda çok başarı olan arkadaşlarımız var, kalemi kuvvetli olan arkadaşlar var ama ben şimdilik böyle bir şey istemiyorum.


Bir röportajında da “Heberler” programında metin yazarlığı yaptığını okumuştum. Hala devam ediyor musun?

Ediyorum diyebilirim. Levent (Kazak) Ağabey “istediğin zaman bizimle beraber olabilirsin” dedi çünkü.

Yaklaşık 7-8 ay devam ettim. Babamın rahatsızlığı dolayısıyla ara verdim. Levet Kazak “bizimle çalışır mısın?” demişti. Çok güzel bir proje, Türkiye’de hiç yapılmamış bir proje. Çok keyif alarak içinde bulundum bende.

Dediğim gibi babamın rahatsızlığı nedeniyle ara verdim ama önümüzdeki yayın döneminde devam edecek. Levent Kazak tekrar isterse yeni yayın döneminde ben de ekipte olmak isterim.


Cengiz Semercioğlu ile de bir radyo programı yapıyorsunuz. Ben önce senin konuk olduğunu sanmıştım ama sonra baktım ki birlikte sunuyorsunuz. Sanırım radyoculuk sana twitter’ın kazandırdığı ünle birlikte gelen bir meslek. Artık ünlü biri olduğunu düşünürsek.. Bundan sonrası ile ilgili planların neler?

Evet konuk olarak gitmiştik PuCCaa ile beraber. Orada Cengiz Semercioğlu aynı buna benzer bir soru sordu “bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsun?” diyerek. Ben de, “en büyük hayalim iyi bir radyoda çalışmak” dedim. O da iyi o zaman “Gel benimle partner ol. Burada beraber çalışalım” dedi. O günden beri cumartesi günleri NTV Radyo’da 16:00-18:00 arasında “Cengiz Semercioğlu İle Pop Kültür” programında yancıyım..

Bundan sonrası ile ilgili planlarıma gelirsek bir film senaryosu yazıyorum şimdi. Onun dışında aslında rutinde bir şey yok.

Ama ben kamera önünde olmayı istiyorum. Kamera önünde güzel bir proje olursa eğer değerlendirmek istiyorum. Ben bir şekilde bu işin eğitimini aldım, tiyatro eğitimi aldım. Yıllardır da hep arkadaşlarımın arasında da “komik çocuk, espirili adam” şeklinde bir ünüm vardı. Bunu twitter’da devam ettiriyorum şimdi. Hani belki de buradan yola çıkarak bir mizah işi yapmak istiyorum televizyonda.


Peki tekrar twitter’a dönersek. Yazmış olduğun güncel konular hakkında fikirlerini almak istiyorum. Ben sırayla sorayım sen cevapla.

Survivor?


Survivor’ı bence Taner kazanır. Çünkü çocuğu eziyorlar, bayağı bir üstüne gidiyorlar çocuğun. Bizim halkımız da ezileni mağduru sever. Dolayısıyla %99 Taner kazanacaktır yarışmayı..

Nihat mı haklı, Pascal mı?

Pascal haklı. Çünkü Pascal, Beşiktaşlı.

Başbakan’ın “Çılgın Projesi”

Başbakan çok akılda kalan bir lider olmak istiyor tahminime göre. Bence İstanbul’un şu an yeni bir projeye ihtiyacı yok. O kadar işsiz güçsüz, ekonomik seviyesi ortalamanın altında insan duruken, bu tarz projelere çok fazla gerek yok.

YGS’de şifre sıkandalı?

Çocuklara yazık oldu. Bu işe alın terini dökmüş, dersanelere gitmiş çocuklar sanıyorum mağdur oldular. Biz farkında değiliz ama alttan alttan bir şeyler oldu. Twitter’da falan deliliğe vuruyoruz ama ben gelecekten pek ümitli değilim.

Son olarak takipçilerine ve GECCE.com okurlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Benimle fazla uğraşmasınlar, çok kafalarına takmasınlar. En sevdiğim şey insanları güldürmek. Normal hayatımda da, özel hayatımda da, arkadaşlarımla olan ortamlarda da hep böyle davranan bir insanım. Twitter’da da buna devam ediyorum. Twitter’da biraz daha fazla kişi takip ediyor tabi. Normalde yanımda 3 kişi, 5 kişi var ama orada 45000 kişi var. Tek amacım onları güldürmek. O yüzden yazdıklarımı fazla kafalarına takmasınlar.

Peki teşekkür ediyorum..

Ben teşekkür ederim..

Twitter'dan CeriLevis'i takip etmek için: https://twitter.com/ceriLevis
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: