“BALIKÇI KAHRAMAN ÇOK KAZIK!”

Eskiden çok giderdim.. Mesafe uzun olmasına rağmen giderdim. Ama sonrasında çok yorucu olmaya başladı ve VFM’nin dışına çıkmaya başladı, fiyatı abarttı. Bende kestim, gitmedim.

Pazarlıkçı

Balıkçı Kahraman’dan bahsediyorum. Uzun süredir fazla fiyat politikası uyguladığını duyuyordum. Ama ona rağmen yer bulanamadığından da haberdardım. Aşağıda Balıkçı Kahraman’ı şikayet eden Nurhan Değerli’nin yazısına bakınca durumun değişmediğini anladım.

Nurhan Değerli “çok kazık yedik ama o kadar kalabalıktı ki itiraz edemedik utandık” demiş.

Fiyat kabarık olup, kalabalık oluyorsa mekan “fahiş fiyat” politikasında haklı! Arz-talep meselesi yani.. Bizim millet kazıklanmayı çok seviyor! Bunu şuradan da anlayabilirsiniz. Şarap mönüsünde “en pahalı şarap en iyi şaraptır” mantığıyla hava atan birçok insan gördüm. O yüzden “hem kazık ama yer yok” demeyin.. Kazıksa gitmeyin ya da kazığı yiyip sesinizi çıkarmayın..

Bu şikayet için Kahraman’ı arayacağım. Vereceği cevabı aslında biliyorum ama yine de arayacağım ve hesap sorup, pazarlık yapacağım.. Bakalım ne çıkacak?

* * *

Şu Balıkçı Kahramanın bir kulağını çekiver Kenan Bey. Geçen hafta 6 kişi 1400 TL hesap verdik. İçilen küçük rakı+1.5 şişe orta kalite beyaz şarap (Sarafin bile içmedik) Mezeler, tatlılar, kahve, çay içildi. Tabii ki kalkan da yendi. Adam başı 230 TL. El insaf. Bütün masa hesabı görünce şok olduk. O kadar kalabalık ki itiraz edemedik. Utandık. Bir daha da gitmem. Bu fiyatlarla orta sınıfın ayaklarını restoranlardan çekecekler. Kaç liraya satılıyor bu kalkan balığı? Hesap fişinde çarpılar var, herhangi bir açıklama bile yok. O zaman fiks fiyat yaz ona göre gelelim.

S. Nurhan Değerli
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: