Can Yaman ve Demet Özdemir'in bitmeyen aşk bilmecesi!

Ana konusu aşk olan dizilerde başroller genellikle birbirine yakıştırılır ve aşk dedikoduları çıkmaya başlar. Fan sayfaları açılır, oyuncuların isimlerinin baş harfleri birleştirilir sosyal medya “hashtang”leri yapılır. Bunlar tabii ki çok alışkın olduğumuz durumlar. Hele ki başrollerden biri çok yakışıklı diğeri ise çok güzel ise kendileri yalanlasa bile bu dedikodular neredeyse dizi bitene kadar konuşulur. Ama Demet Özdemir ve Can Yaman ikilisinin durumu biraz daha farklı…

Röportaj

Önce bir geçmişe dönüp bakalım.

Erkenci Kuş, dizisi bir yaz dizisi olarak başladı, sonrasında ise çok tutuldu ve yeni sezonda da ekranda kendisine yer bulmayı başardı. Dizi başladığında Demet Özdemir, Seçkin Özdemir’le birlikteydi. İkilinin ailelerinin tanıştığı ve evlenecekleri dilden dile konuşulurken hiç beklenmedik bir şey oldu ve ünlü çift yollarını ayırdı.

Daha ayrılık çok sıcakken, “Demet Özdemir’le Seçkin Özdemir’in arasına Can Yaman girdi!” haberleri çıkmaya başladı. O dönem güzel oyuncu, “Can'la aşk yok. Sadece arkadaşız. Seçkin'e ihanet etmedim. Biz denedik, ama olmadı. İşlerimiz çok yoğundu, görüşemiyorduk. İlişkimizin ömrü bu kadarmış.” açıklamasında bulundu. Tabii ki o dönem aksi bir açıklama yapması düşünülemezdi. Can Yaman ise ilk dedikodular çıktığında “Ne aşkı? Aşk yok” açıklamasını yapmıştı.

Sonrasında ise ikili açıklama yapmaktan kaçındı fakat yaptıkları sayesinde “Aşk mı yaşıyorlar?” sorusunu gündemden düşürmedi. Can Yaman gözünden rahatsız olduğu dönem, Instagram üzerinden Demet Özdemir’le bir fotoğrafını paylaştı. Yaman, paylaşıma "Önümüzdeki 2 bölüm gözlerimdeki rahatsızlıktan dolayı gözlükle olacağım, ama aşk dolu bakışmalardan bir şey eksilmeyecek" notunu düştü.

Başta da yazdığım gibi, evet dizi partnerlerinin adının aşk dedikodularına karışmasına alışığız. Fakat dedikodular bu kadar gündemdeyken, “Aşk dolu bakışlar eksilmeyecek” diyerek dedikoduları körükleyecek bir paylaşım yapılmasına alışkın değiliz.

Zamanlarının çoğunu sette birlikte geçiren Demet Özdemir ve Can Yaman, set dışında da birlikte görülmeye başlayınca hatta Can Yaman’ın Demet Özdemir’in yanağından makas alırken ki görüntüleri ortaya çıkınca bence kafalardaki soru işaretleri de ortadan kalktı.

İkilinin 14 Şubat Sevgililer Günü’nde bir kebapçıda buluşması, Demet Özdemir’in doğum gününde setteki karavanın Can Yaman tarafından güllerle donatılması, GQ ödül töreninde Yılın Yükselen Oyuncusu ödülünü alan yakışıklı oyuncunun sahnede “Demet sayesinde sete çok keyifli gidiyorum. Onunla bu deneyimi paylaşmak gerçekten çok keyifli, ödüllerimin yarısı ona ait” diyerek verdiği mesaj… Bütün bunların hepsi malumun ilanı…

Peki, yaptıkları her hareket sevgili olduklarını doğrularken, neden Demet Özdemir ve Can Yaman’ın ağzını bıçak açmıyor?

Çünkü; basının karşısına el ele çıktıkları ve ilişkiyi kabul ettikleri an yarattıkları gizem bir anda kaybolacak. Tabii ki yine basının en çok takip ettiği çiftlerden biri olmaya devam edecekler ama bu kadar gündemde olamayacaklar.

Bu arada ben, ikilinin yarattığı bu gizemin Erkenci Kuş’un reytinglerine de yansıdığını düşünüyorum. Başrolleri sürekli gündemde olan dizi, gayet iyi gidiyor. Herkes diziyi takip ediyor ve bir ayrıntı yakalama peşinde… Öyle ki dizide Can Yaman’ın telefon şifresinin Demet Özdemir’in doğum günü tarihi olduğunu fanlar hemen yakalıyor ve o da haber oluyor.

Yani bitmeyen soru işaretleri, acabalar ve yaratılan gizem hem dizilerine hem de ikiliye katkı sağlıyor ve uzun bir süre daha bu bilmecenin konuşulması için çeşitli hamleler gelmeye devam edecek gibi duruyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: