En İyi Çin Mutfağı: Dragon

27 yıldır değişmeyen bir klasik: Hilton otelin içindeki Dragon Restaurant..

TREND GURMESİ

Dragon'a girdiğiniz anda kendinizi Uzakdoğu'nun büyülü dünyasında bir film sahnesinin figüranı ya da başrol oyuncusu gibi hissedeceksiniz..

Kırmızı ağırlık dekorasyonu, loş ışıklar altında göz yormuyor, şehrin stresinden uzakta bir deneyim yaşatan Dragon’un gizli saklı bir ambiyansı var.
Ünlü isimlerin de Çin Seddi’si diyebiliriz. Bu isimlerin arasında şu sıralar sosyal medyayı sallayan Nurella’mız Nur Yerlitaş da Dragon’un müdavimlerinden. Burada en sevdiği yemek ise ‘Krepli Çıtır Ördek’. Nurella kuşları seviyor biliyorsunuz, ağzının tadını da iyi biliyor ;)


Mekanın sahibi Ergun Yücebıyık: ‘Dragon’a sadece iyi yemek yemeyi bilenler gelir’ diyor. Sadece parası olan ama yemek yemeyi bilmeyenin burada işi yok doğrusu.

Dragon’un spesiyalleri arasında;


Bademli tavuk


Szchuan soslu dana eti


Sarımsak soslu karides


Tatlı ekşi soslu tavuk

***

Dragon’un diğer şubesi de Kıbrıs’ta, nedeni Ergun beyin Kıbrıslı olması.. Ergun Yücebıyık bu işe gönlünü vermiş Çin mutfağının bugünlere geleceğini ön gören biri ki bir diğer markası Far East ile de AVM’lerde hızla büyüyor.. Dragon’un kardeşi Far East’i de deneyimlemenizi öneririm..


Far East: Zorlu Center, İstinye Park ve Akasya'da..

Bunlarda ilginizi çekebilir: