Erol Usta’nın La Mia Luce’si..

İtalya’da yaşamış film gibi bir hikayesi olan, İtalyan kültürünü yakından tanıyan birinin mekanındaydım; Erol Usta’nın La Mia Luce’si..

TREND GURMESİ

Küçüklüğünde tesadüfen gittiği bir ortamda, çocuk özlemiyle yanıp tutuşan İtalyan bir aileyle birlikte İtalya’ya giden cesur çocuk, şimdi İtalyan mutfağının ustası. Türkiye’nin en iyi İtalyan restoranlarında en iyi şeflerle birlikte çalışmış Erol Usta’nın Suadiye’deki mekanı La Mia Luce tam anlamıyla gastronomi cenneti.


La Mia Luce’de bir tutam fesleğeni hemen yanında bulunan bahçesinden taze taze koparıp salatanıza koydurabilmenin mutluluğu bir başka. Doğanın verdiği mutluluk bu restorana ışık tutmuş. Bahçede; limonlar, kumkuatlar, çilekler, fesleğenler, naneler, kabak çiçekleri ve dahası… Hepsi Erol Usta’nın La Mia Luce’sinde taze taze..

Papermoon’un eski şefi Celal Bektaş’ın hazırladığı tadım mönüsü, tazeliğin verdiği lezzetle bir şölen gibiydi. Başlangıç olarak, mozarella, kuşkonmaz, somon ve İtalyan pastırmasından oluşan karma bir tabak geldi.. Ardından bombalar az ve öz olarak tek tek sunuldu.


Bu arada mozarellasından, makarnasına kadar her şey La Mia Luce’nin mutfağında üretiliyor.
Porcini mantarlı spagetti, hayatımda yediğim en güzel al dente pasta . La Mia Luce İtalyan mutfağını temelleriyle oynamadan baştan yaratmış gibi..


Taze baklalı, karidesli risotto ardından ıspanak yatağında somon ve son olarak da dana bonfile üzerinde parmesan ve porcini mantar eşliğinde geldi. Hiç abartmıyorum hepsi kusursuzdu.
Taş fırında pişen el yapımı pizzalarını yiyemediğim için çok üzüldüm ama siz benim yerime gidip deneyin lütfen.


La Mia Luce, özel davetler için de uygun bir yer. Çok şirin biscottiler yapıyorlar.

Fotoğraflara bakınca daha iyi anlayacaksınız, sizi bu güzel mekanla baş başa bırakıp kaçtım..
Foto galeri için tıklayınız..

Bunlarda ilginizi çekebilir: