İstanbul’un en gidilesi balıkçıları

Konstantinopolis döneminden beri süregelen, farklı kültürlerin karışımından oluşan lezzetler şimdiki İstanbul’un rengarenk yemek kültürü mozaiğine ışık tutuyor. Klasikçilerden mi, yenilikçilerden misiniz? Belki de ikisinin birleştiği bir noktada Boğaz’ın kokusunu içinize çekersiniz, İstanbul’u daha derinden hissedersiniz..

TREND GURMESİ

YELKEN
Yeniköy Yelken, kendinizi çok özel hissedebileceğiniz bir balık restoranı. Dört katlı muhteşem bir terasa sahip İstanbul’un en köklü ve nezih balıkçılarından biri. Yelken’in menüsü hem yenilikçi hem klasik.


Manzara; Ucundan acık
Müşteri portföyü; A plus
Menüden favorim; Kadayıfa sarılı karides

PARK FORA
Kuruçeşme Parkı’nın içinde denize sıfır konuşlanmış İstanbul’a değer katan klas bir mekan. Muhteşem Boğaz manzarasının yanı sıra en iyi manzarasından biri de Atatürk’ün gemisi Savarona’nın da önünde yer alması. Sanki Ata’mız gemiden inip bizi selamlayacak gibi hissettiren duygu dolu bir restoran.


Manzara; Çok iyi
Müşteri portföyü; A plus
Menüden favorim; Istakoz

YÜKSEL
Yeşilköy’ün en iyi balık restoranlarından biri Yüksel Balık, 50 metre arayla iki büyük mekana sahip tek balık restoranı. Özellikle hafta sonu akşamları yer bulmak zor. Taze balık yemek istiyorsanız Yüksel’den şaşmayın.


Manzara; Marina
Müşteri portföyü; Orta
Menüden favorim; Taze balık çeşitleri

KIYI BALIK
Tarabya’nın en eski balık restoranı Kıyı, tam anlamıyla bir klasik. İstanbul’u anlamak için ideal bir mekan.


Manzara; Marina
Müşteri portföyü; A plus
Menüden favorim; Kalkan

ANGEL BLUE
Baltalimanı’nın en güzel noktasında yer alan Angel Blue klasik lezzetleri yenileyerek bize sunan farklı bir restoran. Yemeğinizi yerken kendinizi Boğaz’ın ortasında hissedeceksiniz.


Manzara; Denize sıfır
Müşteri portföyü; Orta
Menüden favorim; Teriyaki soslu levrek

PAPALİNA
Ataköy Marina’nın keyifli balık restoranı Papalina tam anlamıyla yatlara bakıp kendinizden geçebileceğiniz, keyif mekanı.


Manzara; Marina
Müşteri portföyü; Orta
Menüden favorim; Balık pastırması

TAÇ BALIK
Balığı her zaman her yerde yersiniz; bir de ara sıcakları Taç'da denemeye ne dersiniz? Sloganıyla yola çıkan Taç Balık, iddialı olduğu kadar da varmış dedirten ara sıcak menüsüne sahip. Temiz havası, orman ve denizin arasında kalmış gidilesi bir mekan.


Manzara; Çok iyi
Müşteri portföyü; Orta
Menüden favorim; Deniz mahsülleri fettucini

Sizin favoriniz İstanbul'da hangi balık restoranı?

En iyi balık restoranı adaylarını siz de belirleyebilirsiniz.. Mekan Oscarları 2015 en iyi balık restoranı adaylarını belirleyin, sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalayın..

Anket için tıklayınız..

Bunlarda ilginizi çekebilir: